Lucyna Makowska

Żary. Teraz do przedszkoli dzieci się nie zapisuje, a je rejestruje

Żary. Teraz do przedszkoli dzieci się nie zapisuje, a je rejestruje
Lucyna Makowska

W Żarach przyjmowanie dzieci do przedszkoli odbywa się wyłącznie przez stronę internetową. Na stronie magistratu jest do tego instrukcja. Ale czy nie można normalniej, jak dawniej - pytają rodzice przyszłych przedszkolaków?

- Chciałabym po prostu przyjść do przedszkola, wpisać swoje dziecko na listę, czy nawet wypełnić wniosek, przy okazji zobaczyć warunki, jakie oferuje przedszkole- denerwuje się Anita, mama 3-latki. - Teraz wszędzie się rejestrujemy, czy do szkoły średniej, czy na studia. To jakieś szaleństwo.

Forma rejestracji dzieci do przedszkoli działa kolejny już rok i pewnie nie da się tego przeskoczyć, by jak piszą do nas rodzice, było normalniej. Rodzic musi najpierw wejść na stronę urzędu, przeczytać rozbudowaną instrukcję obsługi a potem wypełnić wymagane pola. Wydrukować wniosek, podpisać go i dopiero przynieść do wybranego przedszkola tzw. „pierwszego wyboru”. Urzędnikom na pewno ułatwi to pracę.

By to zrobić trzeba oczywiście mieć dostęp do internetu. Pierwszym krokiem jest otworzenie strony www.zary.przedszkola.vnabor.pl. Przy rejestracji można wskazać maksymalnie trzy przedszkola do których chcielibyśmy zapisać naszą pociechę. Przyjmowanie deklaracji o tym, że dziecko będzie naukę w placówce kontynuować trwa do 18 lutego, zapisy nowych dzieci ruszają 5 marca i potrwają do 26 marca. Ogłoszenie list dzieci przyjętych - 29 kwietnia.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.