Oskar Masternak

Zapowiada się długa walka o nazwę remontowanego placu w Szczecinie

Zapowiada się długa walka o nazwę remontowanego placu w Szczecinie
Oskar Masternak

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie dają za wygraną i nie ustają w walce o zmianę nazwy placu Pawła Adamowicza. W zamian proponują uczczenie w tym miejscu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

- Tym tytułem zostało odznaczonych wielu Polaków, którzy w czasie II wojny światowej z narażeniem życia ratowali polskich obywateli pochodzenia żydowskiego. Obecnie w Europie, jak i na całym świecie, trwa antypolska nagonka i próbuje się nam przypisywać winy, których dokonywali Niemcy - tłumaczy Dariusz Matecki, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Stosowny projekt uchwały został już przygotowany i podpisali się pod nim wszyscy członkowie klubu radnych PiS. Ku ich niezadowoleniu nie został on wprowadzony do porządku obrad kwietniowej sesji Rady Miasta Szczecin.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Oskar Masternak

Jestem dziennikarzem Głosu Szczecińskiego (z przerwami) od 2016 roku. Piszę o Pomorzu Zachodnim, a szczególnie o Szczecinie. Najczęściej poruszam w swoich tekstach tematy związane z szczecińską radą miasta, samorządem województwa oraz lokalną polityką. Skończyłem muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam również dyplom ukończenia studiów podyplomowych z informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Lubię rozmawiać i słuchać ludzi. Kocham morze i lato, słucham Kultu, oglądam NBA. Relaksuję się wędkując i grając w koszykówkę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.