Zaklinacz Dzieci odwiedził Szczecin. "Nasze pociechy to nie są pluszowe zabawki"

Czytaj dalej
Anna Folkman

Zaklinacz Dzieci odwiedził Szczecin. "Nasze pociechy to nie są pluszowe zabawki"

Anna Folkman

Pierwsze bezpłatne spotkanie z ekspertem w Wyższej Szkole Bankowej już za nami. Gościem był Paweł Zawitkowski, znany jako „Zaklinacz Dzieci”.

To pierwsze z cyklu trzech spotkań, które zaplanowano w WSB. Ze swoim wykładem przyjechał do Szczecina fizjoterapeuta - Paweł Zawitkowski.

W czwartek poprowadził wykład otwarty pt. „Wspieranie rozwoju małego dziecka, trening czy asystowanie? Fakty i mity dotyczące rozwoju i postępowania z małymi dziećmi”. Sala była prawie pełna. Na spotkanie przybyli nie tylko rodzice z dziećmi czy fizjoterapeuci. Byli także przedstawiciele różnych zawodów medycznych, psycholodzy, opiekunowie ze żłobków, przedszkoli czy studenci.

Paweł Zawitkowski to terapeuta szkoły terapii NDT-Bobath, specjalizuje się w terapii neuroroz-wojowej, oddechowej i terapii jedzenia. Konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz Poradni Diagnostyki i Terapii Neurologicznej „POLEK”.

Rodziców zaciekawiła na pewno dyskusja o tym jak w niezauważalny sposób potrafimy, w imię reguł i nawyków oraz dobrego tonu, systematycznie „temperować” obszar możliwości i zainteresowań dzieci jednocześnie narzucając modele zachowania, które może i ułatwiają nam, dorosłym życie, ale dewastują potencjał dzieciaków.

- Dlaczego wymagamy od małego dziecka, by było spokojne u ortopedy, który wygina mu nogi, dlaczego wymagamy by zasnęło między godz. 19 a 20 - pytał podczas spotkania ekspert. - Traktujemy dzieci jak pluszowe, nakręcane lub na baterie zabawki, ściśle zaprogramowane.

Paweł Zawitkowski od lat doradza rodzicom na łamach magazynów oraz w telewizji.

Anna Folkman

Zajmuję się tematyką zdrowotną i społeczną. Bliskie są mi sprawy związane z dziećmi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.