Zajmą jedną piątą biur w szczecińskim Posejdonie

Czytaj dalej
Bogna Skarul

Zajmą jedną piątą biur w szczecińskim Posejdonie

Bogna Skarul

Spółka Porto podpisała umowę na wynajęcie ponad 3 tys. m kw. firmie brightONE

Za dwa lata, we wrześniu 2019 roku do nowego kompleksu Posejdon wprowadzą się pierwsi najemcy. Kto to będzie? Połowę z nich zarząd firmy Porto, która buduje kompleks, już zna, bo ma z nimi podpisane umowy najmu. Ostatnio dołączyła do tego grona kolejna firma, która zobowiązała się do wynajęcia ponad 3 tys. metrów kw. powierzchni biurowej co stanowi jedną piatą powierzchni biurowej w Posejdonie.

Posejdon to około 20 tys. m2 powierzchni biurowych, blisko 12 tys. m2 powierzchni hotelowych, które zajmą dwa hotele, ale to także centrum kongresowe oraz aleja handlowa o łącznej powierzchni blisko 50 tys. m2. To także 301 miejsc postojowych dla aut i 100 miejsc postojowych dla rowerów na dwóch kondygnacjach podziemnego parkingu. Dodatkowo Posejdon stanie się największym obiektem kongresowym w Szczecinie z salami konferencyjno-bankietowymi i przestronnym foyer mogącymi przyjąć blisko tysiąc osób.

Do dyspozycji pracowników kompleksu, szczecinian i gości oddany zostanie szereg lokali usługowych, w tym kawiarnie i restauracje. Stworzona zostanie również zupełnie nowa przestrzeń publiczna - ogólnodostępne patio ze śródmiejską zielenią oraz blisko 500-metrowy taras widokowy na dachu budynku.

- W tej chwili, na dwa lata przed oddaniem budynku do użytku, mamy najemców na około 50 procent powierzchni - przyznał Edward Osina udziałowiec spółki Porto, która zajmuje się budową kompleksu usługowo-biurowego Posejdon w Szczecinie. - Ale do jesieni mamy ambicję, aby budynek był wynajęty w 75 procentach - zapowiedział i od razu przedstawił kolejną firmę, która postanowiła swoje biura przenieść do nowopowstającej inwestycji w centrum miasta.

- Od kilku miesięcy rozglądaliśmy się za przestrzenią biurową, bo chcemy stworzyć naszym pracownikom nową jakość w pracy - przyznał Jakub Borowczyk, prezes firmy brightONE, która właśnie podpisała umowę na wynajęcie ponad 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni. - Dlaczego zdecydowaliśmy się na to na dwa lata przed oddaniem budynku? Chcemy się do tego odpowiednio przygotować. Mamy w planie zatrudnienie jeszcze około 250 osób, a dla wszystkich chcemy stworzyć nowoczesne środowisko pracy.

Prezes Borowczyk przyznaje, że zależało mu na tym, aby jego pracownicy niemalże "pod ręką" mieli możliwość skorzystania z apteki, zrobienia zakupów w sklepie, pójścia do baru czy restauracji.

- Bo takie punkty w pobliżu ułatwiają radzenie sobie ze sprawami dnia codziennego - argumentował.

BrihhtONE zajmie prawie jedną piatą części biurowej „Posejdona”. Na swojej kondygnacji (III piętro) firma będzie miała kilkusetmetrowy własny taras, a na zapleczu sale konferencyjne na tysiąc osób oraz aleję handlową. Wokół sporo zieleni i miejsce do wypoczynku.

- To ma być tzw. trzecie miejsce - to pomiędzy pracą a domem - stwierdził Marcin Woźniak, członek zarządu spółki Porto.

Firma brightONE powstała w Szczecinie 18 lat temu. Zajmuje się m.in. tworzeniem nowoczesnych rozwiązań dla branży samochodowej. Zajmuje się także obszarem technologii webowych wykorzystywanych w obszarze nieruchomości czy przygotowujących do zawodów sportowych. Zatrudnia ponad 250 interdyscyplinarnych inżynierów. Ma dwa centra - w Szczecinie oraz we Wrocławiu.

Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.