Lucyna Makowska

Żagańska "Czwórka" walczy o plac zabaw. Wystarczy zagłosować w internecie

W minioną sobotę w SP nr 4 w Żaganiu odbył się festyn rodzinny. Szkoła jako jedyna w mieście nie ma placu zabaw. Fot. Jan Mazur W minioną sobotę w SP nr 4 w Żaganiu odbył się festyn rodzinny. Szkoła jako jedyna w mieście nie ma placu zabaw.
Lucyna Makowska

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ofiar Stalagu VIII C w Żaganiu bierze udział w projekcie Podwórko Talentów Nivea. Do wygrania jest nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Żeby wygrać trzeba jednak głosować i to co codziennie. Wczoraj szkoła była na drugim miejscu w swojej kategorii.

Piotr Pałac, dyrektor placówki nagłaśnia akcję na portalach społecznościowych i każdego dnia przypomina o głosowaniu na stronie internetowej szkoły. Wraz z uczniami roznosi ulotki po mieście.

- Nasza szkoła od lat boryka się z problemem braku placu zabaw, na którym przerwy mogliby spędzać najmłodsi. Jednym z warunków wzięcia udziału w konkursie było zapewnienie dostępu do podwórka dla każdego chętnego! Dlatego prosimy o pomoc, to sprawa całego Żagania i nie tylko. Więc mieszkańcy przyjaciele PSP nr 4 głosujcie- apeluje, dziękując tym, którzy już wsparli szkołę.- To przywraca wiarę w ludzi!

Najbardziej krzepiące jest to, że w akcję poparcia angażuje się cały Żagań: mieszkańcy, radni urzędnicy, którzy też zachęcają do głosowania.

- Mamy niepowtarzalną szansę na inwestycje opiewającą na 250 tys.zł- zachęca codziennie na swoim fejsbukowym profilu do oddania głosów na podwórko Nivea radny miejski Tomasz Nowak i dodaje, że nie pamięta by żaganianie tak aktywnie wznieśli się ponad partyjne podziały i mówiły jednym głosem w tak ważnej sprawie.

Do włączenia się akcję apelują też burmistrzowie miasta codziennie pytając mieszkańców: czy już oddałeś głos?Przypominają też inni radni Małgorzata Klorek, Dariusz Jadach, Adam Matwijów, Wiesław Bochenek.

Żagań popierają też prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz i Mirosław Gąsik, burmistrz Szprotawy, Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej, żarska Jedynka, przedsiębiorcy oferujący zniżki dla głosujących.

Klikać poparcie dla żagańskiej czwórki można tylko do 20 czerwca. Wystarczy wejść na stronę https://podworko.nivea.pl. Trzeba też być zarejestrowanym/zalogowanym. Można to zrobić przez aplikacje. Głosy są zliczane co jakiś czas, więc nie zrażajcie się tym, że zaraz po oddaniu głosu nie widać go! Głosowanie nie wiąże się z żadnymi opłatami!

Wczoraj żagańska szkoła miała na koncie 31 tys. 754 głosy. Praktycznie od początku plasuje się w pierwszej trójce. Na razie wyprzedza ją tylko Ząbki. W tegorocznym konkursie bierze udział także Jasień. Obecnie jest na 27 miejscu w kategorii miast do 20 tys. mieszkańców.

Nivea już po raz 5. buduje wyjątkowe Podwórka w całej Polsce. Do tej pory powstało ich 120. O tym że jak wielką siłą jest solidarność, pięć lat temu przekonał się Trzebiel, który też wygrał taki plac zabaw.

Polecane
gazetalubuska.pl/zary-kurczak-po-amerykansku-tajskie-lody-slodkie-hiszpanskie-churrosy-czyli-foodtruckowe-szalenstwo-dla-podniebienia-zdjecia/ar/c1-14200343
Zobacz też

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.