Lucyna Makowska

Żagań. Proboszcz wojskowej parafii chce „oddać” kościół w dobre ręce. Zobaczcie co się stało!

Żagań. Proboszcz wojskowej parafii chce „oddać” kościół w dobre ręce. Zobaczcie co się stało!
Lucyna Makowska

Wpis umieszczony przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego w Żaganiu na jej stronie internetowej jednych zaciekawił, innych zszokował. Na pewno wywołał gorące dyskusje. Bo jak nie zareagować na dość przewrotnie brzmiący apel: „Oddam kościół w dobre ręce”?

- Taki był zamysł- mówi ks. ppłk Radosław Michnowski, proboszcz wojskowej parafii w Żaganiu. - Miało to zainteresować i tak się stało, o czym świadczą komentarze na FB, bo chodzi o sprawę niezmiernie ważną dla naszej parafii, mianowicie o remont kościoła. Dzięki wpisowi zainteresowało się tematem bardzo wiele osób. Niektóre mówiły nawet, że bały się otworzyć ten post, ale po jego lekturze się uspokoiły. Post udostępniano jako żart i ciekawostkę.

25 lipca 43. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Świętoszowie ogłosił przetarg nieograniczony na remont budynku kościoła wraz z plebanią. Choć budynek kościoła jest stosunkowo nowy, bo oddany został do użytku w 2004 roku, i z zewnątrz wygląda imponująco, to teren na którym stoi wymaga odwodnienia, gdyż na ścianach świątyni pojawia się grzyb, wpływa na to też pewno nieocieplony dach i brak ogrzewania w wewnątrz kościoła. Jest tylko klimatyzacja, która sprawdza się tylko latem. Zdarzające się coraz częściej ulewy zalewają piwnice, garaże. Konieczny będzie też remont zewnętrznej i wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz remont związany z branżą budowlaną i instalacją elektryczną. - Termin składania ofert był dość krótki i szef WOG-u zwrócił się do mnie o pomoc w nagłośnieniu tematu, stąd apel na stronie parafii- dodaje proboszcz. - I rzeczywiście oddźwięk był, bo i do mnie i do WOG-u zwróciło się sporo osób i firm zainteresowanych remontem. A w grę wchodzą niemałe pieniądze, bo jakieś 700 tys. zł.

Reakcja wiernych była, jednak w pierwszym przetargu nie udało się wybrać wykonawcy. WOG ogłasza kolejny. I ks. Michnowski i wojsko, które dysponuje pieniędzmi na remont ma nadzieję, że do końca roku uda się wyłonić firmę. Inaczej pieniądze przepadną
Szczegółowe informacje dotyczące przetargu można znaleźć na stronie 43. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Świętoszowie.

Polecane
Budują nową siedzibę dla żarskich strażaków. Finał już za dwa lata...
Tuplice.Szkoda może i niewielka, ale wandale muszą mieć nauczkę...Wójt mówi,że nie odpuści łobuzom!
Zobacz

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.