Żagań. Dwa baseny stelażowe to dal mieszkańców awaryjny plan na lato. Zobacz zdjęcia

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Żagań. Dwa baseny stelażowe to dal mieszkańców awaryjny plan na lato. Zobacz zdjęcia

Lucyna Makowska

W dwóch stelażowych basenach można kąpać się od wczoraj w Żaganiu na terenie kąpieliska przy ul. Niepodległości. Bezpieczeństwa strzegą ratownicy.

Basen miejski trzeba było zamknąć ze względu na jego fatalny stan techniczny. Taką decyzję już w czerwcu podjęli burmistrzowie Żagania. Poprzedziła to wykonana przez fachowców ekspertyza. Spore pęknięcia niecki żagańskiego kąpieliska, odpadające betonowe ściany co roku łatane były lepikiem i malowane farbą. Zdarzało się, że do basenu przeciekała woda z płynącego nieopodal Bobru, co stanowiło dodatkowe zagrożenie, nie mówiąc już o tym, że praktycznie raz w tygodniu trzeba było uzupełniać wodą z sieci ubytki. To pochłaniało ogromne koszty.

Żeby jednak nie zostawić mieszkańców bez kąpieliska pod chmurką, miasto wdrożyło plan awaryjny. Zakupiono dwa baseny nawierzchniowe. Ich koszt wyniósł 150 tys. zł. Jeden o głębokości 1,20 cm , drugi 60 cm o wymiarach 12,5 m na 14 m. Oba rozstawione są w parku, obok zagrodzonej i zabezpieczonej nieczynnej niecki kąpieliska miejskiego przy ul. Niepodległości, na piasku, który przy okazji zniwelował teren pod baseny. Wejście do basenu będzie wyłożone sztuczną trawą. Można z nich korzystać codziennie od 10.00 do 18.00. -Nie wolno tylko skakać i nurkować, mniejszy zbiornik przystosowany jest dla dzieci. Woda jest badana i sprawdzana pod kątem bakteriologicznym i codziennie dezynfekowana. Oba posiadają atesty, co oznacza, że można z nich bez żadnych obaw korzystać. Bezpieczeństwa kąpiących się strzegą wykwalifikowani ratownicy. Do dyspozycji dzieci jest też bezpłatna dmuchana zjeżdżalnia. Na terenie kąpieliska jest boisko do siatkówki, toalety, miejsca jest tyle, że można tam też piknikować i miło spędzić czas na łonie natury. Wejściówki nie zmieniły się od ubiegłego roku, a w ich cenie jest wypożyczenie sprzętu sportowego i leżaki- mówi Izabela Filiczkowska, prokurent spółki Pałac Książęcy, zarządzającej miejskim kąpieliskiem. Bilet normalny, całodniowy kosztuje 5 zł, ulgowy, całodniowy - 2 zł. Tyle samo zapłacimy za wejście po godz. 16.00. Można też skorzystać z biletów rodzinnych. Gdy zechcemy popluskać się od rana za dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci, opłata wyniesie 12 zł, dwie osoby dorosłe i dziecko to koszt 10 zł, natomiast jedna osoba dorosła z dwójką dzieci za cały dzień spędzony na basenie zapłacą 7 zł. Po 16.00 cena spada do 5 zł. Do ulg mają prawo dzieci , młodzież szkolna, i studenci po okazaniu legitymacji oraz emeryci i renciści.

Polecane
plus.gazetalubuska.pl/zary-kapiesz-sie-na-dzikim-kapielisku-licz-sie-z-mandatem-to-az-250-zl-ostrzega-policja/ar/c1-14218067
plus.gazetalubuska.pl/zary-kapiesz-sie-na-dzikim-kapielisku-licz-sie-z-mandatem-to-az-250-zl-ostrzega-policja/ar/c1-14218067
Zobacz

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.