Zachwiana kariera mistrza MMA ze Szczecina

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Zachwiana kariera mistrza MMA ze Szczecina

Mariusz Parkitny

Szczeciński zawodnik aresztowany na trzy miesiące. - To nieporozumienie - mówi jego adwokat.

Michał Materla został zatrzymany we wtorek o godz. 6 przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i przewieziony do policyjnego aresztu w Poznaniu. O kłopotach popularnego mistrza mieszanych sztuk walki „Głos” poinformował wczoraj jako pierwszy.

Razem z Materlą CBŚP zatrzymało dwadzieścia osób na terenie trzech województw. Według nieoficjalnych informacji zawodnik usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Dziś ma przedstawić szczegóły zarzutów dla podejrzanych.

Wczoraj po południu Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował zawodnika na trzy miesiące. Uznał, że prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa jest spore, a na wolności podejrzani mogliby mataczyć lub uciec. Materla nie przyznał się do winy. Decyzjami prokuratury i sądu zdziwiony jest mec. Jakub Łysakowski, obrońca Materli.

Zachwiana kariera mistrza MMA ze Szczecina

- Mój klient nie ma nic wspólnego z tą sprawą. Nie zna też większości z tych osób. Był zdziwiony, gdy usłyszał czego sprawa dotyczy. Nie zgadzamy się z zarzutami i decyzją sądu. Czekamy na pisemne uzasadnienie postanowienia o areszcie i będziemy składać zażalenie. Mój klient chce w tej sprawie występować pod nazwiskiem, bo nie ma nic do ukrycia. Sam sposób zatrzymania też wzbudza nasze wątpliwości. Po raz pierwszy spotkałem się z przypadkiem, że przedstawia się zarzut, którego do końca nie można zrozumieć - powiedział „Głosowi” mec. Łysakowski.

Czyżby zawodnik padł ofiarą pomówień? Według nieoficjalnych informacji wśród podejrzanych jest obywatel Czeczenii ze Szczecina, skonfliktowany od dawna z zawodnikiem.

- Materla ma sporo wrogów - mówi nam jego znajomy.

W sierpniu ubiegłego roku trafił do szpitala. Według oficjalnych informacji z powodu upadku. Nieoficjalnie: został ugodzony nożem podczas awantury w centrum Szczecina. Policja nie zajęła się sprawą, bo uczestnicy zdarzenia nabrali wody w usta.

We wtorek Materla został zatrzymany w swoim domu w Szczecinie. Był wtedy z żoną i małymi dziećmi. Był zaskoczony.

- Nie stawiał oporu, podobnie jak i reszta zatrzymanych osób - mówi kom. Agnieszka Hamelusz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Antyterroryści uzbrojeni w długą broń użyli granatów hukowych. Brat i jednocześnie menedżer Materli zapowiedział, że adwokat złoży zażalenie na sposób zatrzymania.

- Sam sposób zatrzymania Michała budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków, jak i samych podstaw zatrzymania. Z rozpoznania operacyjnego powinno wynikać, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, które zostały poddane wielkiemu stresowi - twierdzi Norbert Sawicki.

Organizacja KSW, której Materla jest zawodnikiem, napisała, że „ceni i szanuje go jako sportowca, ale nie będzie stosowała taryfy ulgowej”.

Materla w areszcie. Kim jest gwiazda MMA?

32-letni Michał Materla to czołowy zawodnik mieszanych sztuk walki w Polsce. Reprezentuje barwy klubu Berserker’s Team Szczecin, jest byłym mistrzem federacji KSW w wadze średniej. Mistrzowski pas stracił przed rokiem po porażce z Mamedem Khalidovem. Walki z jego udziałem należą do najbardziej widowiskowych i emocjonujących. Zanim przez przypadek trafił na trening, przez siedem lat trenował pływanie, a potem triathlon. Chwalił się, że w ciągu półtorej godziny przebiegnie półma-raton. Przez wiele lat był ochroniarzem w dyskotece w Mię-dzyzdrojach. Był celebrytą. Wystąpił w programie Kuby Wojewódzkiego.

Jego organizacja KSW wydała wczoraj oświadczenie, w którym nie pozostawia złudzeń. Nie będzie specjalnego traktowania Materli, jeśli zarzuty się potwierdzą.

- KSW zajmie stanowisko w tej sprawie w momencie podania przez organy państwowe do wiadomości publicznej informacji nt. powodów zatrzymania oraz ewentualnego prawomocnego wyroku sądu. (...) Cenimy i szanujemy Michała jako sportowca. Z zasady nie skreślamy nikogo, kto naprawił swoje błędy i uregulował sytuację prawną za przeszłość. Jednocześnie w KSW nie ma i nie będzie miejsca na naruszanie prawa. I w tym zakresie KSW nie będzie stosowało taryfy ulgowej wobec kogokolwiek. Czekamy na prawomocną decyzję - napisali organizatorzy.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.