Za ponad 2 mln zł zmodernizowane i doposażone zostaną pracownie w czterech toruńskich szkołach zawodowych

Czytaj dalej
Fot. brak
Justyna Wojciechowska-Narloch

Za ponad 2 mln zł zmodernizowane i doposażone zostaną pracownie w czterech toruńskich szkołach zawodowych

Justyna Wojciechowska-Narloch

Gabinet zabiegowy, prosektorium, a także hotelowa recepcja - m.in. w to zainwestuje miasto. Wszystko po to, by kształcić fachowców z najwyższej półki.

Powstanie i doposażenie pracowni jest możliwe dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego projektu pn. „Nowoczesne pracownie kluczem do innowacyjnego kształcenia w Toruniu”. Umowa na jego realizację została podpisana 31 stycznia 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim.

Ważne pomoce

Toruński projekt dotyczący pracowni w placówkach zawodowych otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 1,8 mln zł. Jego wartość całkowita to 2,1 mln zł.

Te ogromne pieniądze trafią do czterech szkół w mieście. Najwięcej, bo ponad 820 tys. zł dostanie Zespół Szkół Inżynierii Środowiska przy ul. Batorego. Środki wykorzystane zostaną na adaptację trzech pomieszczeń na pracownie zabiegową, diagnostyczną i prosektorium wraz z wyposażeniem dla zawodu technik weterynarii oraz wyposażenie pracowni do kształcenia w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Tu trzeba podkreślić, że szczególnie ta pierwsza profesja cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kandydatów. Co więcej, uczniowie klas weterynaryjnych bardzo dobrze sobie radzą - uczennica drugiej klasy ma szanse na kwalifikację do centralnego etapu olimpiady rolniczej w dziedzinie weterynaria.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.