Za pobicie matki należy ci się wp... Jak doszło do brutalnego morderstwa w Rębielicach Królewskich?

Czytaj dalej
Fot. PC
BR

Za pobicie matki należy ci się wp... Jak doszło do brutalnego morderstwa w Rębielicach Królewskich?

BR

Przed częstochowskim sądem rozpoczął się proces mężczyzn oskarżonych o brutalne morderstwo w Rębielicach Królewskich. Zbigniew D. zaatakował swojego ojca. Następnie Dawid N. zadał Edwardowi D. 42 ciosy nożem w okolice głowy, szyi i klatki piersiowej. Ofiara była przytrzymywana przez Zbigniewa D. Gdy Edward D. przestał dawać oznaki życia, mężczyźni zawinęli jego ciało w kołdrę i wrzucili je do 10-metrowej studni.

Za pobicie matki należy ci się wp... - powiedział Zbigniew D. i rzucił się na ojca. Tak rozpoczęła się rodzinna tragedia w Rębielicach Królewskich w powiecie kłobuckim. Jej finałem było zabójstwo Edwarda D.

Wczoraj przed częstochowskim sądem rozpoczął się proces w tej sprawie brutalnego zabójstwa w Rębielicach Królewskich

Do zabójstwa doszło 8 lutego w Rębielicach Królewskich. Jak ustalili śledczy, Edward D. od 20 lat nie pracował i pozostawał na utrzymaniu żony. Mężczyzna nadużywał alkoholu oraz bił żonę i synów. W 2001 roku Edward D. został skazany na karę 6 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa syna, Dariusza D. 1 lutego 2017 roku pijany Edward D. pobił żonę. Halina D. wyprowadziła się z domu i zamieszkała u rodziny.

Halina D. ustaliła z synem, Zbigniewem D., że 8 lutego przyjedzie po nią, aby zabrać ją do swojego domu w Zabrzu. Zbigniew D. wraz z konkubiną, jej 5-letnim dzieckiem i jej 19-letnim bratem, Dawidem N., tego samego dnia po południu przyjechali do miejscowości Kamieńszczyzna.

Mężczyźni pieszo udali się do Rębielic Królewskich. Po drodze ubrali się w ciemne „robocze” stroje. Obydwaj ani przez chwilę nie zdejmowali z dłoni rękawiczek.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
BR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.