Za dużo nas ginie na zebrach. Dlatego trzeba im się przyjrzeć

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marek Weckwerth

Za dużo nas ginie na zebrach. Dlatego trzeba im się przyjrzeć

Marek Weckwerth

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski polecił przeprowadzenie w mieście pilnej inwentaryzacji przejść dla pieszych. To pierwsze w regionie tak zdecydowanie działanie w kwestii bezpieczeństwa pieszych.

- Inwentaryzacja ma na celu sprawdzenie, czy wszystkie przejścia są prawidłowo oznakowane i doświetlone - wyjaśnia Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta. - Analiza posłuży do wprowadzenia zmian wszędzie tam, gdzie będzie to konieczne. Drogowcy mają przedstawić wnioski i propozycje zmian w dwa tygodnie.

Decyzja prezydenta spowodowana jest potrąceniem 22 stycznia na przejściu na ul. Nakielskiej 14-latki i serią wcześniejszych wypadków na tej, i innych ulicach.

- Zdecydowanie zastosujemy się do polecenia - zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. - Sprawdzimy sytuację za dnia i po zapadnięciu zmroku. Już wiosną, gdy poprawią się warunki pogodowe, odnowimy też oznakowanie poziome na 
jezdniach w pobliżu przejść, w tym same zebry. Jednym z elementów bezpieczeństwa, zwłaszcza w pobliżu szkół, jest montaż miniprogów zwalniających ruch pojazdów.

Niebezpiecznych przejść jest w naszym regionie mnóstwo. Co można zrobić, żeby było na nich bezpieczniej? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.