Z widokiem na wodę, czyli budowa nad jeziorem Dąbie

Czytaj dalej
Fot. Fot. SGI
Marek Rudnicki

Z widokiem na wodę, czyli budowa nad jeziorem Dąbie

Marek Rudnicki

SGI sięga po nietypowe miejsca zwiększając atrakcyjność budowanych tam lokali mieszkalnych.

Przy dużej podaży deweloperzy szukają nietypowych lokalizacji obiektów

Na odbudowę kwartału leżącego nad wodą przy ul. Kolumba i na powstanie tu mieszkań z pewnością długo jeszcze poczekamy. Ci jednak, którzy chcieliby zamieszkać w takim miejscu, w którym mieliby z okien niepowtarzalny widok na jezioro, mogą mieć nadzieję, że wkrótce ich marzenie się spełni.

Znana w Polsce szczecińska spółka SGI planuje budowę mieszkań dosłownie nad jeziorem Dąbie. Wykupiła działkę między marinami żeglarskimi tuż obok Centrum Żeglarskiego.

- Jesteśmy na etapie prac koncepcyjnych, analizujemy różne warianty, badamy rynek i oczekiwania klientów - ujawnia Robert Stachowiak z SGI. - Wstępnie na dwóch działkach z dostępem do jeziora Dąbie planujemy inwestycję na około 180 mieszkań.

Na tym etapie spółka nie planuje budowy własnej mariny dla osób, które byłyby właścicielami jachtów. Wychodzi z założenia, że skoro tuż obok prosperują profesjonalne przystanie, dodatkowa jest zbędna. Co nie znaczy, że w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, to się nie zmieni.

Aktualnie teren jest przygotowywany pod inwestycję. Doprowadzana jest kanalizacja sanitarna i podłączenia mediów.

Jednocześnie SGI przygotowuje się do budowy dwóch innych osiedli, których mieszkańcy będą mieli również widok na wodę. Nieco mniejszą, bo stawy. To Osiedle Księcia Warcisława I oraz rozbudowa Osiedla Chabrowego. Wydane zostały już pozwolenia na ich budowę.

- Już wkrótce, bo w III kwartale tego roku rozpoczniemy budowę drugiego etapu Osiedla Chabrowego przy ul. Żniwnej n aKrzekowie - mówi Robert Stachowiak . - Powstaną tu dwa budynki dwupiętrowe, w których łącznie mieścić się będzie 55 mieszkań.

Natomiast Osiedle Księcia Warcisława I składać się będzie z pięciu budynków, też o niskiej zabudowie. Cztery z nich będą posiadały dwa piętra, a pozostałe trzy.

- Przygotowaliśmy dla przyszłych mieszkańców cały wachlarz propozycji powierzchniowych, nie narzucając metrażu, aby każdy znalazł wśród nich coś dla siebie - dodaje Stachowiak. - Łącznie powstanie tu 88 lokali o powierzchniach od 42 metrów kwadratowych do 90 metrów kwadratowych oraz - jak się wydaje patrząc na obecny rynek - z ciekawymi układami od dwóch do czterech pokojów. I co ważne: o ponadprzeciętnej wysokości pomieszczeń wynoszącej 2,75 m.

Marek Rudnicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.