Andrzej Suprynowicz

Z muzeum rowerami ruszają nad Bałtyk

Muzealnicy już w najbliższą środę dotrą do Świnoujścia. Będą zachęcać turystów wypoczywających nad morzem do odwiedzenia Muzeum Narodowego w Szczecinie. Muzealnicy już w najbliższą środę dotrą do Świnoujścia. Będą zachęcać turystów wypoczywających nad morzem do odwiedzenia Muzeum Narodowego w Szczecinie. Mają też dla nich ekstra ofertę
Andrzej Suprynowicz

Na trasie ekipy znajdzie się 20 miejscowości, w tym: Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów, Pobierowo, Rewal i Niechorze

Muzeum Narodowe w Szczecinie będzie promować się w kurortach na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Rusza bowiem, po raz czwarty, kampania "Muzeum nad morzem". W ciągu tygodnia, od 5 do 11 lipca, ekipa muzealników na rowerach dotrze do dwudziestu miejscowości, a w sześciu największych kurortach wieczorami działać będą Mobilne Punkty Informacyjne, zwieńczone wybuchowymi „Pokazami Szalonego Profesora”.

- Chcemy zaprosić turystów wypoczywających nad Bałtykiem do odwiedzenia naszego muzeum - informuje Daniel Źródlewski z Muzeum Narodowe w Szczecinie. - Z większości kurortów do Szczecina jest zaledwie 100 kilometrów. Niemal każdy zmierzający lub wracający z nad morza musi przejechać przez stolicę regionu, a przynajmniej przez obrzeża miasta. W Szczecinie znajduje się pięć oddziałów muzeum, a jeden, z plenerową wystawą Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych, jest w Gryficach.

Do 23 lipca, na przykład, w gmachu przy Wałach Chrobrego można oglądać przebo-jową ekspozycję „Malczew-scy. Figura syna”. Dla rodzin z dziećmi niezwykle atrakcyjna jest oferta interaktywnej wystawy „Miasto nauki”.

Podczas jazdy wzdłuż wybrzeża ekipa muzealników oznakowana będzie logotypami, dlatego z pewnością nie da się ich przeoczyć.

- Wieczorami w godz. 18 -20, w wybranych miejscowościach, działać będą specjalne stoiska - dodaje Źródlewski. - To Mobilne Punkty Informacyjne. Będzie można tam dostać foldery oraz zapytać naszych pracowników o szczegóły wakacyjnej oferty muzeum.

Punktem kulminacyjnym każdego wieczoru będą „Pokazy Szalonego Profesora”. To cieszące się niesłabnącą popularnością azotowe, wybuchowe eksperymenty. Zaczynać się będą o godz. 20.

Mobilne Punktu Informacyjne powstaną:

5 lipca - środa, Świnouj-ście, promenada przy Muszli Koncertowej,

6 lipca - czwartek, Mię-dzyzdroje, plac przy molo,

7 lipca - piątek, Dziwnów, ulica Mickiewicza przy Alei Gwiazd Sportu,

8 lipca - sobota, Pobiero-wo, ulica Grunwaldzka przy hotelu Baltic Palace,

9 lipca - niedziela, Rewal, plac Wielorybów,

10 lipca - poniedziałek, Niechorze, Aleja Bursztynowa.

Muzeum Narodowe w Szczecinie przygotowało specjalny wakacyjny folder. Oprócz informacji o letniej ofercie znajduje się w nim kupon, po okazaniu którego będzie można zakupić bilet z 50-procentową bonifikatą. Dzieci oraz młodzież mogą skorzystać z programu „Kultura Dostępna” - bilet w cenie 1 zł.

Blisko 10 000 egzemplarzy informatorów trafi też do punktów informacji turystycznej, instytucji kultury oraz większych hoteli i ośrodków wypoczynkowych w: Świnoujściu, Między-zdrojach, Wolinie, Wisełce, Międzywodziu, Dziwnowie, Dziwnówku, Kamieniu Pomorskim, Łukęcinie, Pobierowie, Pustkowiu, Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu, Pogorzelicy, Trze-biatowie i Gryficach.

Andrzej Suprynowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.