Z czym leci Trump?

Czytaj dalej
Fot. AP/East News
Sławomir Sowa

Z czym leci Trump?

Sławomir Sowa

Dziś prezydent USA Donald Trump przylatuje do Polski i pewnie się nie zawiedzie, licząc na sukces wizerunkowy.

W Polsce amerykańscy prezydenci są przyjmowani niezmiennie dobrze i nawet drobne gesty są tu doceniane, a nawet przeceniane.

Z czym leci Trump?
Grzegorz Gałasiński Sławomir Sowa

John F. Kennedy 26 czerwca 1963 roku ujął mieszkańców Berlina Zachodniego powiedzeniem „Ich bin ein Berliner” (Jestem berlińczykiem), wzbudzając wielki entuzjazm w mieście otoczonym zewsząd przez wrogi, komunistyczny świat, w pierwszej kolejności narażonym na atak. Bo, prawdę powiedziawszy, niewiele więcej mógł zrobić, poza takimi wyrazami solidarności.

Donald Trump może więcej. Może zagwarantować, że polityka rozwijania amerykańskich wojsk i składów wojskowych będzie utrzymana i rozwijana, że rotacyjna obecność wojska zamieni się w stałą. Pytanie, czego zażąda w zamian, wiedziony naturą biznesmena?

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.