Wyspę i marinę prześwietli komisja

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Marek Rudnicki [email protected]

Wyspę i marinę prześwietli komisja

Marek Rudnicki [email protected]

Na sesji prezydent miał wyjaśnić wszelkie kwestie dotyczące inwestycji. Nie zrobił tego. Powtórzył jedynie dane z ekspertyzy.

Platforma Obywatelska zapowiadała już tydzień temu, że będzie domagała się zbadania całej inwestycji przez Komisję Rewizyjną Rady Miasta.

Na wczorajszej sesji konsekwentnie o to wnioskowała. Jednocześnie podobny wniosek złożyła radna Małgorzata Jacyna-Witt. Oba wnioski jako jeden zbada KR, ale jak się wydaje nie wcześniej niż dopiero we wrześniu.

Zapowiadane wyjaśnienia prezydenta dotyczące „sytuacji na Wyspie Grodzkiej”, nic nowego nie wniosły. W jego imieniu monolog wygłosił wiceprezydent Michał Przepiera powtarzając jedynie znane tezy zawarte w ekspertyzie A-Plus (wykonanej na zlecenie miasta).

Wiceprezydent odniósł się też do kwoty 20 mln zł, która pojawiła się w mediach jako ewentualny koszt naprawy wielu usterek i popełnionych błędów. Stwierdził, że kwota ta dotyczyłaby „całego zakolumnowania terenu” (gdyby budowano ciężkie obiekty) i „ścianki od strony Odry właściwej”, ale prace nie zostały wykonane („ Można było to zrobić i wydać pieniądze, ale nie zrobiono”).

Co więc zostanie zrobione? Dwie sprawy, tj. płyty chodnikowe (wypłukany został przez deszcz piasek, co spowodowało przemieszczenie się w pionie) oraz przyczółek mostowy, przemieszczający się w pionie i poziomie (wbite zostaną pale lub kolumny betonowe).

Ile to będzie kosztować wyjaśnia rzecznik magistratu:

- W I etapie naprawy nawierzchni granitowej od kładki do trzeciej lampy oświetleniowej, naprawy nawierzchni rampy zjazdowej, naprawy bariero poręczy na zjeździe. Szacunkowy koszt prac to 148 tys. zł brutto. II etap prac - naprawa nawierzchni granitowej od trzeciej lampy oświetleniowej do końca wykonanej nawierzchni. Koszt szacunkowy to 98 tys. zł.

Wiceprezydent Michał Przepiera przyznał, że przy inwestycji popełniono tak błędy projektowe, jak i wykonawcze. Jeśli chodzi o poprawki, to - mówił - „czeka nas program naprawczy”.

Marek Rudnicki [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.