Ewa Abramczyk-Boguszewska

Wyprawka 300 plus tylko dla ucznia. Do "zerówki" nie

Wyprawka 300 plus tylko dla ucznia. Do "zerówki" nie Fot. Sławomir Kowalski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Rządowy program „Dobry start”, czyli popularna wyprawka 300 plus, wciąż budzi wątpliwości rodziców. Niektórzy obawiają się nawet, że zastąpi on darmowe podręczniki.

Wyprawka szkolna 300 plus, czyli program „Dobry start” to nowy pomysł rządu. Obecnie przekazano do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w tej sprawie. Przewiduje on, że od wakacji będzie można składać wnioski o przyznanie wyprawki. Rodzice mają dostawać pieniądze raz w roku, bez względu na dochód.

O tym, komu będzie przysługiwał program wyprawka 300 plus i na czym będzie on polegał, przeczytacie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.