Wypadamy dobrze na tle województwa

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Wypadamy dobrze na tle województwa

Małgorzata Trzcionkowska

W powiecie żagańskim pracuje 166 policjantów. Są cztery wakaty i komendant liczy, że wkrótce uda się uzyskać pełną obsadę kadrową.

- Mieszkańcy miasta najbardziej boją włamań i kradzieży - podczas piątkowej sesji rady miasta tłumaczył inspektor Artur Kamiński, komendant powiatowy policji. - Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
W ubiegłym roku przeprowadzono 54.715 badań stanu trzeźwości kierowców, dzięki czemu udało się wyeliminować z ruchu spora grupę nietrzeźwych.

Utrapieniem dla pieszych i innych użytkowników dróg jest wciąż nadmierna prędkość. W ub. roku złapano aż trzech piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Każdy z nich stracił uprawnienia, dostał punkty karne i wysoką grzywnę. - Zapraszamy wszystkich do korzystania z alko-testu na komendzie - dodaje komendant. - Ale proszę przyjść pieszo lub poprosić kogoś o podwiezienie, jeśli sami mamy wątpliwości.

W codziennych patrolach policjantom pomagali strażnicy miejscy, którzy również dbają o bezpieczeństwo. - Interweniowaliśmy w różnych sprawach ponad 2 tysiące razy - wylicza Roman Kuczak, komendant SM. W większości przypadków udzieliliśmy pouczeń lub ostrzeżeń. Ale w drastycznych przypadkach naruszania przepisów, nałożyliśmy 406 mandatów na łączną kwotę 29.760 zł. Były również sprawy skierowane do sądu. Strażnicy nie ograniczali się jedynie do karania źle parkujących. Założyli w sumie 45 blokad na koła. Zajęli się 17 bezpańskimi psiakami, zaś 16 pijanych odwieźli do izby wytrzeźwień lub do domów.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.