Bartosz Wojsa

Wyniki wyborów samorządowych 2018: Nowi prezydenci w Metropolii. Jak ułożą współpracę? Zapytaliśmy, co będzie dla nich priorytetem

Daniel Beger, nowy prezydent Świętochłowic, mówi jasno: Muszę doprowadzić do normalnych, partnerskich stosunków z poszczególnymi prezydentami miast Fot. Facebook Daniel Beger, nowy prezydent Świętochłowic, mówi jasno: Muszę doprowadzić do normalnych, partnerskich stosunków z poszczególnymi prezydentami miast
Bartosz Wojsa

Wyniki wyborów samorządowych 2018: Świętochłowice, Bytom, Mysłowice i Dąbrowa Górnicza. To cztery duże miasta należące do Górnośląsko-#-Zagłębiowskiej Metropolii, na których czele stanęli nowi prezydenci wybrani w wyborach samorządowych. Czy wywrócą metropolię do góry nogami? Czy też będą kontynuować założenia swoich poprzedników?

Daniel Beger w Świętochłowicach, Mariusz Wołosz w Bytomiu, Dariusz Wójtowicz w Mysłowicach, a także Marcin Bazylak w Dąbrowie Górniczej. Oto cztery nowe osoby, które obejmą prezydenckie stanowiska w miastach wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Po wyborach samorządowych pojawia się pytanie, czy nowi prezydenci wywrócą dotychczasową organizację pracy w metropolii do góry nogami, czy raczej będą kontynuować założenia swoich poprzedników.

- Przede wszystkim muszę doprowadzić do normalnych, partnerskich stosunków z poszczególnymi prezydentami miast w metropolii - mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic. - Jestem już na dobrej drodze, umawiamy się na kolejne spotkania i planujemy pierwsze działania - podkreśla.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
NOWI PREZYDENCI MIAST W WOJ. ŚLĄSKIM

CZYTAJCIE KONIECZNIE
NOWI BURMISTRZOWIE I WÓJTOWIE W WOJ. ŚLĄSKIM

W podobnym tonie wypowiada się Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. - W mojej ocenie, dla Zagłębia, Dąbrowy Górniczej, ale i pozostałych miast i gmin, tym najważniejszym wyzwaniem stojącym przed metropolią jest dobrze zorganizowany transport publiczny, który mieszkańcom pozwoli sprawnie się przemieszczać i stanie się realną alternatywą dla stojących w korkach prywatnych samochodów - podkreśla Bazylak.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.