Krzysztof Bednarek

Wyjątkowa wystawa w Złocieńcu. Palmy, pisanki, stroiki

Stroik wykonany przez Wiktorię Turbak z Cieszyna i inne prace podziwiać można w ZOK Fot. Krzysztof Bednarek Stroik wykonany przez Wiktorię Turbak z Cieszyna i inne prace podziwiać można w ZOK
Krzysztof Bednarek

Ponad 100 najpiękniejszych palm, pisanek i stroików wielkanocnych wykonanych przez dzieci, młodzież i dorosłych z powiatu drawskiego oglądać można na wystawie w Złocienieckim Ośrodku Kultury przy ul. Połczyńskiej 6.

Wystawa czynna będzie do 21 kwietnia.W tym roku konkurs pn. „Palmy i pisanki wielkanocne. Kultura tradycji wielkanocnych w powiecie drawskim” wzbudził ogromne zainteresowanie. W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież szkolna, świetlice wiejskie, seniorzy z Uniwersytetu III Wieku.

Ich prace oceniało jury w składzie Elżbieta Majewska, Ryszard Gutowicz i Elżbieta Kordek. Uroczysteść ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się w środę w Złocienieckim Ośrodku Kultury.

W kategorii „Palma zespołowo” wśród dzieci zwyciężył zespół w składzie: Patryk Gleich, Jacek Brodzik, Natalia Filipczak, Kinga Wyrzykowska i Małgorzata Szumlańska ze Szkoły Podstawowej w Pomie-rzynie. Wśród dorosłych: Anna Kosmala, Dorota Wojtewicz i Joanna Olesiak z Lubieszewa. W kategorii „Palma indywidualnie“ zwyciężyli: Lidia Kranc ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie (dzieci młodsze), Agata Soroka z Drawska Pomorskiego (dzieci starsze), Teresa Sinder-man z Darskowa (dorośli).

W kategorii „Pisanka” zwyciężyła Klaudia Zieleniewicz z Drawska Pomorskiego (dzieci młodsze), Karolina Olesiak z Lubieszewa (dzieci starsze). Wśród dorosłych I miejsce zajęła Iwona Leśniewska z Kalisza Pomorskiego, II miejsce Uniwersytet III Wieku w Złocieńcu, III miejsce Janina Kulesza z Drawska Pomorskiego.

W kategorii „Stroik” wśród dzieci młodszych I miejsce zdobyła Aleksandra Stoińska ze Złocieńca, II miejsce Amelia Rudziewicz z Drawska, III miejsce Hania Dyderska ze Złocieńca i Szymon Boral ze Złocieńca. Dzieci starsze (klasy IV-VI): I miejsce Paweł Chłędowski z Zespołu Szkół w Nowym Worowie, II miejsce Karol Grządziel ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie, III miejsce Oliwier Biegajło z Czaplinka.

W kategorii „Stroik” młodzież i dorośli zwyciężył Patryk Giera z Warniłęgu przed Wiktorią Turbak z Cieszyna. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.