Marek Rudnicki

Wygrana sądowa PŻM. Czy teraz nabrzeża mają szanse na modernizację? Co zrobi teraz miasto

Wygrana sądowa PŻM. Czy teraz nabrzeża mają szanse na modernizację? Co zrobi teraz miasto
Marek Rudnicki

Jest wyrok sądu: Działania miasta Szczecin w sprawie nabrzeży przy Wałach Chrobrego jest bezzasadne. W 2017 roku na wniosek magistratu sąd zakazał spółce Polsteam Żegluga Szczecińska gospodarczego dysponowania nabrzeżem, w tym wynajmowania go i dzierżawienia.

Sąd Okręgowy w Szczecinie, uznał 25 lutego działania magistratu przeciwko spółce Polsteam Żegluga Szczecińska z Grupy PŻM za bezzasadne.

Udziałowcem w spółce Polsteam Żegluga Szczecińska jest miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która posiada 49 procent udziałów.

Orzeczenie Sądu Okręgowego uchyliło postanowienie Sądu Rejonowego z 21 lipca 2017 r., które zakazywało spółce Polsteam Żegluga Szczecińska podstawowych czynności związanych z jej działalnością gospodarczą. W tym oddawania w najem, dzierżawę, leasing i użyczenie należących do spółki nabrzeży przy Wałach Chrobrego.

Przypomnijmy, że udziałowcami spółki Polsteam Żegluga Szczecińska jest Żegluga Polska S.A. z Grupy PŻM (51 proc. udziałów) oraz należąca do miasta Szczecin, wspomniana już Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia (49 proc. udziałów).

- To orzeczenie z 2017 r. w praktyce zablokowało możliwość komercyjnego zarobkowania spółce - mówi Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy PŻM.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Rudnicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.