Wycinka drzew na Bartodziejach - mieszkańcy wolą parkingi?

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Wycinka drzew na Bartodziejach - mieszkańcy wolą parkingi?

Sławomir Bobbe

Kolejna odsłona wojny miłośników przyrody i zwolenników powiększania przyblokowych parkingów. Na Bartodziejach wygrywają ci drudzy.

- Uwaga - ratujmy drzewa!!! Zostało mało czasu!!! W miejsce starego klonu planowane jest postawienie śmietnika. Wszystkie ptaki, które zbudowały gniazda na drzewie stracą swój dom. Czasu jest bardzo mało, bo wycinka 60 letniego klonu jest planowana w tym tygodniu. Gajowa 97 woła o pomoc! - takiej treści ogłoszenia pojawiły się w internecie i na osiedlu.

- W najbliższej okolicy mamy trzy bloki, łącznie 250 mieszkań. Miejsc parkingowych jest 20. Od strony Kamiennej parkingu nie rozszerzymy, bo nie ma jak - mówi Jarosław Skopek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zjednoczeni. - Samo drzewo rośnie na gazociągu, prędzej czy później trzeba byłoby je wyciąć. Natomiast wiata śmietnikowa stała tam już wcześniej, zdemontowaliśmy ją na czas prac i wróci po prostu na swoje miejsce - tłumaczy prezes.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.