Maciej Dobrowolski

Wybory samorządowe 2018: Co w kampanii proponuje Janusz Kubicki i jego ekipa?

Konwencja wyborcza prezydenta Janusza Kubickiego odbyła się zielonogórskim Planetarium Fot. Maciej Dobrowolski Konwencja wyborcza prezydenta Janusza Kubickiego odbyła się zielonogórskim Planetarium
Maciej Dobrowolski

Dzisiaj prezentujemy wyborcze pomysły prezydenta Janusza Kubickiego i osób startujących z list komitetu KWW Janusz Kubicki Bezpartyjni. Jak prezentuje się ich program?

Jak twierdzi radny Andrzej Brachmański, istotnym elementem programu będą kwestie społeczne. - Podczas przyszłej kadencji zamierzamy przedstawić szereg propozycji dla osób starszych. Na razie trwają jeszcze konsultacje, ale już teraz mogę zdradzić, że na pewno będziemy chcieli, aby powstały nowe domy dziennego pobytu dla seniorów. Już w pierwszym roku zamierzamy także otworzyć trzy świetlice dla osób starszych. Liczymy, że w ten sposób uda nam się także nieco rozruszać wolontariat poświęcony takiej działalności - tłumaczy A. Brachmański. I jednocześnie dodaje, że jego klub planuje wprowadzić roczny bon dla osób, które ukończyły 70 lat. Dzięki niemu będą mogły opłacić sobie zajęcia rehabilitacyjne.

- Zamierzamy także walczyć aktywniej z problemem bezdomności. Już teraz powstały pierwsze domy „treningowe”, w których osoby dotknięte tym zjawiskiem uczą się jak wrócić do życia w społeczeństwie - tłumaczy.

Osoby z KWW Janusz Kubicki Bezpartyjni będą współpracować z obecnym prezydentem, jeśli ten zostanie wybrany na kolejną kadencję. Jakie pomysły ma obecny włodarz Zielonej Góry? - Będę zabiegał, aby powstały nowe kompleksy rekreacyjne. Marzy mi się rozbudowa Wzgórz Piastowskich. Tak, aby cała rodzina, dziadkowie z wnuczkami mogli pójść w to miejsce i wypoczywać - twierdzi Janusz Kubicki. Prezydent zamierza budować nowe parkingi, żłobki i szkoły. Ale ważnym elementem programu jest też południowa obwodnica miasta, która usprawnia ruch miejski.

Celem Kubickiego jest stworzenie nowych tanich mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus oraz ze środków z kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Co z kwestiami gospodarczymi?

- Musimy już myśleć o kolejnej strefie przemysłowej, bowiem na starej kończy się miejsce. Warto stworzyć dogodne warunki dla inwestorów. Myślę, już nad konkretną lokalizacją strefy, ale na razie za wcześnie, aby zdradzać szczegóły - twierdzi J. Kubicki.

Zobacz też: TU ZNAJDZIESZ WSZYSTKICH KANDYDUJĄCYCH W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH

ZOBACZ, JAK GŁOSOWAĆ!

Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.