Wybory prezydenckie w Stargardzie 2017: Zofia Ławrynowicz podkreśla kobiecość

Czytaj dalej
Grzegorz Drążek

Wybory prezydenckie w Stargardzie 2017: Zofia Ławrynowicz podkreśla kobiecość

Grzegorz Drążek

Zofia Ławrynowicz wystartuje w wyborach prezydenta Stargardu. Wczoraj zgłosiła swoją kandydaturę. Chce być pierwszą kobietą na tym stanowisku.

W poniedziałek ze startu w przedterminowych wyborach prezydenta Stargardu, które są zaplanowane na 9 kwietnia, zrezygnował reprezentujący Sojusz Lewicy Demokratycznej Amadou Sy. Ogłaszając swoją decyzję razem z innymi przedstawicielami tej partii zachęcali do rezygnacji ze startu Zofię Ławrynowicz, przewodniczącą stargardzkich struktur Platformy Obywatelskiej aby, jak mówili, zmniejszyć szanse na prezydenturę kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Zofia Ławrynowicz ze startu w wyborach nie zrezygnuje.

Wczoraj szefowa PO w Stargardzie przybyła do miejskiej komisji wyborczej w Stargardzie, by zgłosić swoją kandydaturę. Przed wejściem do urzędu miejskiego podkreśliła, że rozmawiała z wieloma kobietami, na których poparcie liczy i że chce być pierwszą kobietą, która zasiądzie w fotelu prezydenta Stargardu.

- Po raz pierwszy w historii tego miasta na prezydenta miasta kandyduje kobieta, która chce spojrzeć na swoje ukochane miasto kobiecym okiem, ogarnąć kobiecą ręką - mówiła Zofia Ławrynowicz.

W wyborach nie będzie ona występować pod szyldem Platformy Obywatelskiej, a jako kandydatka Platformy Samorządowej, komitetu specjalnie stworzonemu na potrzeby tych wyborów.

- Program jest skierowany przede wszystkim do mieszkańców naszego miasta - mówi Zofia Ławrynowicz. - Myślimy o każdym, jak to się ładnie mówi metaforycznie, przeciętnym stargardzianinie, żeby poprawić jego życie w tym mieście, żeby było wygodniejsze i lepsze. Z takim przesłaniem idziemy do tych wyborów.

Zofia Ławrynowicz jest trzecim kandydatem, który potwierdził start w wyborach prezydenta Stargardu. Inni kandydaci to Rafał Zając, zastępca prezydenta Stargardu, reprezentujący stowarzyszenie Stargard XXI i Ligę Powiatu Stargardzkiego oraz Ireneusz Rogowski, stargardzki starosta, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość.

Czas na zgłaszanie kandydatur jest jeszcze dziś.

Wcześniej zarejestrowało się sześć komitetów wyborczych. Nasz Stargard i SLD już zrezygnowali z wystawiania kandydatów. Pozostaje jeszcze decyzja komitetu Stargard Nasza Mała Ojczyzna, która planowała wystawić w wyborach Jana Topor-kiewicza.

Grzegorz Drążek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.