Wybory do Parlamentu Europejskiego. To gra nie tylko o euromandaty

Czytaj dalej
Fot. Fot. Materiały PiS
Piotr Guzik

Wybory do Parlamentu Europejskiego. To gra nie tylko o euromandaty

Piotr Guzik

Marszałek Andrzej Buła z PO liczy na 100 tysięcy głosów. Posłanka Katarzyna Czochara z PiS liczy na to, że uzyska wyższy wynik niż jej niegdysiejszy polityczny patron, europoseł Sławomir Kłosowski. Pozostali opolscy kandydaci w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego prawdopodobnie pomogą ciułać głosy na rzecz liderów list ich komitetów. Wszyscy liczą natomiast na dobre wyniki, ponieważ te wybory to preludium do walki o miejsca w polskim Sejmie i Senacie.

Spośród 60 kandydatów na europosłów z okręgu opolsko-dolnośląskiego, 14 osób to ludzie z województwa opolskiego. Na czterech z sześciu dziesięcioosobowych list nasz region reprezentują po dwie osoby (listy Koalicji Europejskiej, Konfederacji „Korwin - Liroy - Braun - Narodowcy”, PiS oraz Wiosny Roberta Biedronia), a na pozostałych jest po troje Opolan (listy komitetów Kukiz’15 oraz Lewica Razem).

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Stara się, by mieszkańcy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się Opole. Za pomocą zdjęć i filmów dokumentuje jego metamorfozy, które w codziennym zabieganiu mogą umykać. Zagląda tam, gdzie nie każdy może bądź chce wejść - na place budowy i do niszczejących konstrukcji. Opisuje działania i plany władz, jak i reakcje mieszkańców na ich poczynania. Śledzi działalność lokalnych polityków i pisze o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie, a co pozwala lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.