Marta Gawina

Wybory do Brukseli po nowemu. Możemy zyskać jeden mandat

Wybory do Brukseli po nowemu. Możemy zyskać jeden mandat
Marta Gawina

Szykuje się rewolucja w wyborczej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Dzięki niej nasz okręg może mieć trzy mandaty. Teraz są to co najwyżej dwa. Ale opozycja grzmi: na tych zmianach stracą małe partie.

Uważam, że to dobra zmiana. Zwiększy się reprezentacja Podlaskiego w Parlamencie Europejskim. To może przyczynić się do zwiększenia możliwości rozwiązywania lokalnych problemów w instytucjach unijnych - uważa dr hab. Jarosław Matwiejuk, konstytucjonalista w Uniwersytetu w Białymstoku.

Zmiany w ordynacji wyborczej przygotował PiS.

Szykuje się rewolucja w wyborczej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Dzięki niej nasz okręg może mieć  trzy mandaty. Teraz są to co najwyżej dwa. Ale opozycja grzmi: na tych zmianach stracą małe partie. 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.