Wszyscy są w pełnej gotowości w razie strajku nauczycieli. Negocjacje trwają

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Wszyscy są w pełnej gotowości w razie strajku nauczycieli. Negocjacje trwają

Małgorzata Klimczak

Nie wiadomo, czy 8 kwietnia dojdzie do strajku. Trwają rozmowy między związkowcami i stroną rządową. W Szczecinie wszyscy przygotowują się do strajku.

Zakończyło się referendum w sprawie strajku nauczycieli w szkołach. Wszystko wskazuje na to, że w Szczecinie i regionie będzie strajkować ponad 80 proc. placówek wychowawczych.

Nauczyciele domagają się 1000 zł podwyżki i zapowiedzieli strajk, który rozpocznie się 8 kwietnia.

W województwie zachodniopomorskim w 712 placówkach publicznych, w których działa Związek Nauczycielstwa Polskiego, i w których pracownicy wystąpili z wnioskiem do związku o reprezentowanie ich praw pracowniczych, za strajkiem opowiedziało się 96,4 proc. Z ogółu 793 placówek publicznych (przedszkoli, szkół i zespołów szkół), które funkcjonują na terenie działania ZNP w województwie zachodniopomorskim, gotowość do strajku deklaruje 86,6 proc.

- Zdecydowana większość placówek opowiedziała się za strajkiem - mówi Maria Świerczek, szefowa szczecińskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Ostatnie dane ze szkół jeszcze do nas spływają, ale do tej pory tylko dwie placówki w Szczecinie nie przystępują do strajku, jedno przedszkole i jedna szkoła ponadgimnazjalna.

Do strajku chcą przystąpić także te placówki, w których nie ma członków ZNP, co wskazuje na dużą determinację nauczycieli.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.