Dariusz [email protected]

Wróciła Liga Mistrzów. W Paryżu były wielkie emocje i padły gole

W pierwszych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów Paris Saint -Germain pokonało Chelsea Londyn 2:1, a Benfica Lizbona zwyciężyła Zenit Sankt Petersburg 1:0.

Wyniki: PSG - Chelsea 2:1 (1:1), Ibrahimović (39), Cavani (78) - Obi Mikel (45+1); Benfica - Zenit 1:0 (0:0), Jonas (90+1).

W pierwszych 20 minutach paryżanie zdominowali rywali, ale nie potrafili stworzyć sobie okazji strzeleckiej. Potem mecz się wyrównał i po główce Diego Costy i interwencji Kevina Trappa poprzeczka uchroniła PSG przed stratą gola. Następnie błysnął Zlatan Ibrahimović, który otworzył wynik strzałem z rzutu wolnego. Piłka trafiła jeszcze stojącego w murze Johna Obi Mikela i zmyliła Thibaut Courtis. Właśnie Obi Mikel celną główką po dośrodkowaniu Williana z rzutu rożnego doprowadził do remisu w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Po przerwie grę prowadzili paryżanie, z kolei londyńczycy przeprowadzali groźne kontry. Kluczowym momentem było pojawienie nie na boisku Edinsona Cavaniego. Chwilę po tym Urugwajczyk strzałem z bliska ustalił wynik spotkania.

W Lizbonie fani Benfiki do ostatnich chwili musieli czekać na gola. Po dośrodkowaniu Nico-lasa Gaitana celną główką popisał się Jonas.

Wczoraj odbyły się kolejne dwa mecze. AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce podejmowała Real Madryt, a Gent mierzył się z Wolfsburgiem. Pozostałe mecze 1/8 finału w przy-szły wtorek i środę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.