Wpuścił żonie do łóżka jadowitą kobrę. Kobieta zmarła od ukąszenia gada. Hindus został skazany na podwójne dożywocie!

Czytaj dalej
Fot. mediadrumworld.com / Julien Rega/Media Drum/East News
Tomasz Dereszyński

Wpuścił żonie do łóżka jadowitą kobrę. Kobieta zmarła od ukąszenia gada. Hindus został skazany na podwójne dożywocie!

Tomasz Dereszyński

Pewien Hindus za zabicie żony przez ugryzienie jej przez kobrę został ukarany rzadkim wyrokiem podwójnego dożywocia. Donosi o tym serwis BBC News.

Sooraj S. Kumar został aresztowany w zeszłym roku po tym, jak jego żona Uthra zmarła od ukąszenia węża. Nie był to wypadek, jak się okazało. Dowiodło tego mozolne śledztwo.

Sąd w stanie Kerala w południowo-zachodnich Indiach na Wybrzeżu Malabarskim uznał Kumar za winnego wpuszczenia kobry do łóżka podczas snu Uthry. 25-letnia gospodyni domowa została znaleziona martwa w swoim domu w maju zeszłego roku.

Jeszcze zanim doszło do tragedii, rodzina Uthry stała się podejrzliwa, ponieważ zaledwie kilka tygodni wcześniej Uthrę ugryzła żmija. W trakcie dochodzenia do siebie po ukąszeniu gada, stała się tragedia.

Policja poinformowała, że ​​ich śledztwo wskazało, że Sooraj stoi za obiema próbami. Aresztowano też mężczyznę, który pomógł mu zdobyć węże, a także utrudniał policji śledztwo.

Według portalu LiveLaw oskarżenie obejmowało 1000 stron i szczegółowo opisywało skomplikowany spisek zaplanowany i wdrożony przez Sooraja. Prokuratura argumentowała, że ​​był to „rzadki przypadek” i zażądała kary śmierci dla oskarżonego.

Sędzia zgodził się, że był to rzadki przypadek i skazał Sooraja na podwójne dożywocie, a także nakazał mu zapłacić grzywnę w wysokości 500 000 rupii (6635 dolarów; 4869 funtów).

Media zauważają, że prawdopodobnie jest to pierwszy przypadek w stanie, w którym do zabójstwa użyto żywego zwierzęcia.

Mężczyzna otrzymał także 10 lat i 7 lat pozbawienia wolności w dwóch innych sprawach za spowodowanie zranienia za pomocą trucizny i niszczenie dowodów przestępstwa.

Tomasz Dereszyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.