Anna Folkman

Woda już nie leci. Szukają winnego

- Zgłaszaliśmy sprawę wszędzie, ale nic to nie dało a woda nadal ciekła - mówi pan Arkadiusz, mieszkaniec okolicy. - Problem trzeba rozwiązać, byśmy - Zgłaszaliśmy sprawę wszędzie, ale nic to nie dało a woda nadal ciekła - mówi pan Arkadiusz, mieszkaniec okolicy. - Problem trzeba rozwiązać, byśmy nie zostali z nim do zimy
Anna Folkman

Około dwóch miesięcy temu przy ul. Maciejowickiej 20 zgłoszono drobny wyciek, który z czasem stawał się coraz większy. Trwa ustalanie źródła.

- Rzeczywiście, jakiś czas temu mieliśmy zgłoszenie w tej sprawie, ale dyspozycja mocy udzieliła odpowiedzi, że to nie nasze, a najprawdopodobniej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - mówi Danuta Misztal ze Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. - Ponadto nasza woda w sieci jest na stałe zabarwiona na zielono - to jest barwnik spożywczy, całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Barwimy wodę właśnie na wypadek takich sytuacji, kiedy nie wiadomo czyja jest woda i aby łatwo było zlokalizować miejsce uszkodzenia.

- Problem z wyciekiem wody przy ulicy Maciejowickiej jest nam znany i był już weryfikowany przez służby Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - zapewnia Piotr Dykiert, rzecznik ZWiK. - Nasza jednostka prowadziła na miejscu prace związane z rozwiązaniem tego problemu. Natomiast sama sprawa jest bardziej kłopotem technicznym, w tym miejscu przechodzi rurociąg ciepłowniczy i pierwsza ocena problemu była ukierunkowana na wyciek z sieci ciepłowniczej. Przy współpracy z SEC defekt ten jednak odrzucono. Nasza dokumentacja nie określa w tym miejscu przebiegu wodociągu, urządzenia sugerują pełną funkcjonalność sieci - sprawdzono zatem pobliską instalację i problemów w niej nie stwierdzono.

W piątek 11 sierpnia służby ZWiK miały zabezpieczyć sam wyciek, który jak zapewnia Piotr Dykiert nie jest w żaden sposób zagrożeniem - ale na pewno utrudnieniem dla mieszkańców.

- Do rozwiązania pozostaną natomiast kwestie techniczne. Być może awarii uległo jakieś obejście wodne wykorzystywane np. podczas budowy - to mam nadzieję będziemy wiedzieć po inwentaryzacji - dodał Dykiert.

W czwartek rzecznik ZWiK poinformował, że woda już nie leci, służby zabezpieczyły wyciek.

- To najważniejsze, natomiast pozostałe kwestie związane z formalnościami dotyczącymi samego urządzenia jak i jego obsługi będą jeszcze wyjaśniane z zarządcą terenu - kończy Piotr Dykiert.

Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.