Wielkie polowania z psami czas zacząć. Na celowniku są dziki

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marek Weckwerth

Wielkie polowania z psami czas zacząć. Na celowniku są dziki

Marek Weckwerth

To, co ma się rozpocząć 12 stycznia tego roku w całej Polsce, określa się fachowo wielkoobszarowymi polowaniami z psami.

Celem będą dziki, nawet lochy, a powodem zaraza ASF.

Myśliwi, a zwłaszcza szefowie obwodów łowieckich, też stają przed celownikiem, bo prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Rafał Malec zaproponował na grudniowym spotkaniu w Ministerstwie Środowiska zwiększenie kontroli działalności kół łowieckich. Wspomniał również, że niewykonywanie planu łowieckiego przez koła, nierealizowanie ministerialnych zaleceń oraz głównego lekarza weterynarii, może skutkować zabraniem obwodu łowieckiego.

Do odstrzału pójdą tysiące dzików. Ile dokładnie? Tego tak naprawdę nikt nie potrafi powiedzieć. Dopiero po  tych polowaniach władze dowiedzą się, jaka jest faktyczna populacja dzika i jaka jest skala problemu.

Więcej o tym czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.