Wielkie, ogromne i niepokonane - gdy sztuka wydaje się ponad nasze siły

Czytaj dalej

Wielkie, ogromne i niepokonane - gdy sztuka wydaje się ponad nasze siły

Seniorów ( i nie tylko) zapraszamy do kolejnej odsłony Art Puzzli. To twórcza wyprawa w świat sztuki, która czasem wydaje się nam trudna, niezrozumiała i sprawia, że czujemy się bezradni, podobnie jak wobec wielu spraw w życiu codziennym. W bezpiecznej, przyjemnej atmosferze m.in. poprzez pracę z metaforą, zmierzymy się z tym co „wielkie”, „ogromne”, „niepokonane”(?).

Warsztat skierowany jest do osób dorosłych (seniorów) i ma na celu pokazanie sztuki, szczególnie tej która wydaje się „trudna” i„niezrozumiała” jako źródła osobistej refleksji, metafory, która znajduje odzwierciedlenie w naszym życiu i jest inspiracją do radzenia sobie z tym, co wydaje się nam „ogromne”, „niepokonane”, „ponad nasze siły”.

Istotne będzie zarówno uwrażliwienie na sztukę, która przekracza nasze nawyki odbiorcze, przybliżenie jej twórców, jak i wypracowanie nowej perspektywy, nowego spojrzenia na wzajemne przenikanie się sztuki i życia, z pozoru od siebie odległych.

Warsztat składa się z dwóch części. Pierwsza to praca indywidualna uczestników odbywająca się w siedzibie Stowarzyszenia Kamienica 56.Część druga wiąże się z wyjściem do Muzeum Włókiennictwa.

Praca indywidualna będzie punktem wyjścia i swoistym przygotowaniem do osobistego kontaktu z dziełem sztuki, dzięki czemu to, co wydawało się „ogromne” i „niezrozumiałe” tak w sztuce, jak w i życiu stanie się bardziej przystępne, zrozumiałe, „oswojone”.

Warsztat odbędzie się jutro w godz. 12 - 15 w Stowarzyszeniu Kamienica 56, aL. Sienkiewicza 61a lok. 24U, wejście od Pasażu Schillera (klatka schodowa obok restauracji Lokal).

Zajęcia poprowadzi Katarzyna Kuropatwa-Pik. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kamienica 56. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 509 811 499 lub drogą elektroniczną: [email protected].

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.