Wioletta Mordasiewicz

Wiele dróg publicznych stało się drogami wewnętrznymi. A ludzie chcą remontów

Z lewej około 4-kilometrowa, zniszczona droga do Studnicy. Z prawej droga do Ściennego. Obie mają status dróg wewnętrznych Fot. Wioletta Mordasiewicz Z lewej około 4-kilometrowa, zniszczona droga do Studnicy. Z prawej droga do Ściennego. Obie mają status dróg wewnętrznych
Wioletta Mordasiewicz

Na drogach wiodących do kilku miejscowości między innymi w gm. Ińsko, pojawiły się nowe znaki drogowe z napisem „droga wewnętrzna”. Mieszkańcy pytają, o co w tym wszystkim chodzi. I przypuszczają tylko, że znaki drogowe informujące o tym, że właśnie wjeżdża się na drogi wewnętrzne, raczej nie wróżą rychłej naprawy tych tras.

„Droga niepubliczna, właściwie droga wewnętrzna - droga, droga rowerowa, parking, plac przeznaczony do ruchu pojazdów, niezaliczona do żadnej z kategorii dróg publicznych i niezlokalizowana w pasie drogowym drogi publicznej - czytamy definicję takiej drogi w Wikipedii.

Tablica informująca o zmianie statusu drogi pojawiła się przed wjazdem do Studnicy leżącej w gminie Ińsko. Trasa ta ma około 4 kilometrów długości.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.