Alicja Kucharska

Więcej pieniędzy na oświatę. Tak, ale...

B. Ligocka podkreśla, że cieszy fakt, że zwiększono pulę na dodatki, jednak nie mogła zgodzić się z niektórymi zapisami w regulaminie. Fot. Alicja Kucharska B. Ligocka podkreśla, że cieszy fakt, że zwiększono pulę na dodatki, jednak nie mogła zgodzić się z niektórymi zapisami w regulaminie.
Alicja Kucharska

Samorząd stworzył nowy regulamin wynagradzania nauczycieli z gminnych placówek. Co na to Związek Nauczycielstwa Polskiego?

Zmiany dotyczą dodatków motywacyjnych, funkcyjnych i mieszkaniowych. Radni przyjęli te rozwiązania. Nie ze wszystkimi propozycjami zgadza się jednak Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Gmina zwiększyła o 100 proc. fundusz dodatków motywacyjnych. Zwiększono także dodatki funkcyjne dla dyrektorów i ich zastępców oraz za wychowawstwo czy dla opiekuna stażu. Znacznie obniżono za to dodatek mieszkaniowy, który zależy od liczby osób w rodzinie nauczyciela. Po obniżce dodatek ten będzie symboliczny, np. 10 zł przy jednej osobie (dotąd 40 zł).

Czytaj więcej:

  • Co jeśli - zgodnie z zamiarami samorządu - zostanie zmniejszony, a nauczyciel nie otrzyma w danym roku szkolnym dodatku motywacyjnego albo dostanie go w wysokości 1 proc.?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.