Weekend z WOŚP w Lubuskiem. Sprawdź, co się dzieje

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski/Polska Press Grupa
red.

Weekend z WOŚP w Lubuskiem. Sprawdź, co się dzieje

red.

Ten weekend zdominują imprezy związane z 24. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie koncertów, występów oraz innych imprez towarzyszących.

GORZÓW

DonGURALesko da czadu. Będzie można usłyszeć największe hity poznańskiego rapera
Naprawdę nazywa się Piotr Górny, ale wszyscy znają go jako Gurala. Kiedyś współtworzył Killaz Group i K.A.S.T.A skład. Największe przeboje to „Chcę Ci dać”, „Go Poznań”, „Kolor Purpury” i „Wszystko jest stanem umysłu”. DonGU-RALesko był też kilkakrotnie nagradzany m.in. za Polską Produkcję Roku oraz za Teledysk Roku.
C-60, ul. Zaułek, sobota, 20.00, bilety: 30-50 zł.

Ewelina Lisowska będzie gwiazdą 24. finału WOŚP. Zaśpiewa przy galerii Nova Park
Finał WOŚP w Novej Park rozpocznie się o 13.00. W programie: koncerty, występy zespołów tanecznych, zumba, pokazy iluzji, sztuk walki, spotkanie Klubu Czytających Rodzin i warsztaty z Kołem Gospodyń Miejskich. Miłośnicy żużla będą mieli okazję, by spotkać się z zawodnikami Stali Gorzów. O 18.30 wystąpi Ewelina Lisowska. O 20.00 oczywiście Światełko do nieba.
Nova Park, niedziela, od 13.00, wstęp darmowy.

Koncert dla dzieci z autyzmem
Podczas noworocznego charytatywnego koncertu będą zbierane pieniądze dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem. Wystąpi znany z Budki Suflera Felicjan Andrzejczak z zespołem i grupa sygnalistów Gorzowska Knieja.
PWSZ, ul. Chopina 52, piątek, 17.00, wstęp darmowy.

Bethel zagra dla orkiestry
Bethel to wrocławski zespół, który gra wszystko to, co ma w sobie klimaty reggae. Zespół na swoim koncie ma już kilka wyróżnień, m.in. Złotego Bączka z Przystanku Woodsctock i duety z Gentlemanem i Stephenem Marley’em.
C-60, piątek, 19.00, wstęp darmowy (kwesta dla WOŚP).

Buziaki mają nas porwać do tańca
W wielkiej orkiestrze zagra też Kupiec Gorzowski. Tu na scenie będą królować głównie młodzi i zdolni gorzowianie. Nie zabraknie też żużla, kontrolowanych driftów, pokazów ratowniczych i... gorącej grochówki.
Kupiec Gorzowski, niedziela, od 13.00, wstęp darmowy.

Symfoniczny Elvis. Tego jeszcze nie było!
W 81. rocznicę urodzin „króla” Elvisa Presleya Filharmonia zaprasza na koncert „Elvis Symphony”.
Filharmonia, piątek, 19.00, bilety: 45-80 zł.

„Moje córki krowy” na dużym ekranie
Głośny, zdobywający już pierwsze wyróżnienia polski komediodramat. Gra m.in. Agata Kulesza.
Helios, Askana, sobota, 15.00, 19.00, 21.00, bilety: 20-24 zł.

Ciekawe spotkanie z artystką
Prace Marty Frej, absolwentki łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, w komiksowy sposób pokazują rzeczywistość.
Klub Jedynka, ul. Chrobrego 9, sobota, 19.00, wstęp darmowy.

Zobacz, jak bawią się „Córki Dancingu”
Dwie nastolatki: Złota i Srebrna nagle znajdują się na dancingu lat 80. Jakie będą ich spotrzeżenia?
Cinema 3D, galeria Manhattan, sobota, 16.45, bilety: 19-23 zł.

SŁUBICE

Orkiestra uczniów i przedszkolaków
W tym roku scena w SMOK-u będzie należeć do najmłodszych. Zaplanowano: koncerty przedszkolaków, uczniów słubickich szkół i występy grup z domu kultury. W międzyczasie prowadozne będą warsztaty, m.in. plastyczne.
SMOK, ul. 1 Maja 1, niedziela, od 14.00, wstęp darmowy.

KOSTRZYN NAD ODRĄ

Będzie bieg i duża porcja dobrej muzyki
Finał rozpocznie się o 14.00 od zapisów do 10. biegu Policz Się z Cukrzycą, który rozpocznie się o 15.10. O 15.00 zaczną działać sklepik i loteria. O 15.30 rozpoczną się pokazy ratownictwa drogowego. Kolejny punkt to licytacje gadżetów - 16.40. W międzyczasie rozpocznie się też część artystyczna. Wystąpi m.in. Dziecięce Studio Piosenki, zespoły To musi chodzić, Kasia, Rid-dim Badness Sound System. Na 18.00 zaplanowano finałową niespodziankę, ufundowaną przez Foxy. Tradycyjnie o 20.00 będzie Światełko do nieba z przesłaniem od Jurka Owsiaka. Według planów finał WOŚP ma się zakończyć o 20.30.
Amfiteatr, niedziela, od 14.00, wstęp darmowy.

DREZDENKO

Finał z muzyką i dużą dawką sportu
Sportowa część finału WOŚP odbędzie się w hali sportowo-rehabilitacyjnej, początek o 11.00. W Centrum Promocji Kultury wystąpią m.in. grupy baletowe, orkiestra dęta, Mażoretki i zespół Zorba.
CPK, ul. Niepodległości 28, niedziela, od 15.30, wstęp darmowy.

WITNICA

Zabrzmi disco polo, rock i hard rock
Pomysł na finał? Połączenie gali disco polo z mocnym brzmieniem. W domu kultury wystąpią cztery zespoły disco polo, w tym lokalne kapele.
Miejski Dom Kultury, niedziela, od 16.30, wstęp darmowy.

LUBNIEWICE

Przedstawienia i koncert Katedry
24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury. Program: 17.00, sprzedaż prac plastycznych, 18.00, spektakl w wykonaniu najmłodszej grupy Teatru Pod Morwą, „Chodź, opowiem Tobie wiersz”, 19.00, spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Pod Morwą, „W Kawiarni Miłości”, 20.00, Światełko do nieba, 20.30, koncert zespołu Katedra.
GOK, ul. Jana Pawła II, niedziela, od 17.00, wstęp darmowy.

STRZELCE KRAJEŃSKIE

Światełko do nieba na zakończenie
Jak zawsze finał WOŚP odbędzie się na Rynku miejskim. Tym razem gwiazdami „orkiestrowego grania” będą lokalne zespoły. Program: 14.00, koncert zespołu Mejk, 15.30, koncert Soulfire, 16. 30, pokazy ratownicze, 18.00, licytacje, 19.30, występ Adonisa, 20.00, Światełko do nieba. Licytacje będą odbywać się też w trakcie koncertów. Na miejscu będą też wolontariusze WOŚP-u z puszkami.
Rynek miejski, niedziela, od 14.00, wstęp darmowy.

ZIELONA GÓRA

Pod księżycem słodko-gorzkim - w komedii „Honeymoon” na scenie rządzą panie!
Bohaterkami komedii obyczajowej „Honeymoon” są: czekająca na romantyczną miłość rozwódka Christine (Tatiana Kołodziejska), nie mogąca opędzić się od mężczyzn Linda (Kinga Kaszewska-Brawer) i szczęśliwa mężatka Barbara (Marta Frąckowiak). Każda z pań przeżywa własne „trzęsienie ziemi”. Każda na innym etapie „wojny płci”.
Lubuski Teatr, dziś, sobota, 19.00, niedziela, 18.00, 25/30 zł.

1.200 ptaków na Polsko-Niemieckiej Wystawie Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego
W sobotę i w niedzielę blisko 100 wystawców zaprezentuje 88 ras gołębi. Zobaczymy m.in. rysie polskie niebieskie czy żółte, gołębie polskie wystawowe. Oprócz tego będzie 120 kur z 16 ras od karzełka łapciatego po brahmę olbrzymią. Poza konkursem - pokaz królików.
WOSiR, sobota (9.00-17.00), niedziela (8.00-15.00), wstęp: dorośli 10 zł, dzieci i młodzież - wstęp wolny.

24. Finał WOŚP - Bethel, Cadillac, HooDoo Band i inni zagrają na orkiestrowej scenie pod ratuszem
Główna scena na Starym Rynku startuje w niedzielę o 16.00. Wystąpią: Bethel, Cadillac, Hoo Doo Band, The Trip Band. Można wylicytować m.in. obiad ugotowany przez wiceprezydent Wioletę Haręźlak, mecz tenisa z prezydentem Januszem Kubickim, replikę złotego medalu drużynowych mistrzostw Polski, koszulkę Jarosława Hampela z autografem.

USA podglądane kobiecym okiem
Bohaterkami spotkania z cyklu „Z pamiętnika podróżnika” będą Lidia Kurzawowa, Bogumiła Burda, Ewa Narkiewicz-Niedbalec i Alicja Błażyńska, które wyprawę rozpoczęły w Nowym Jorku, a potem posuwały się wzdłuż Wschodniego Wybrzeża USA.
Muzeum Ziemi Lubuskiej, piątek, 17.00.

Film „Joy”: Jennifer Lawrence, Robert De Niro w historii kobiety, która została milionerką
„Joy” - najnowszy film Davida O. Russella (reżyser m.in. „American Hustle” i „Poradnika pozytywnego myślenia”) to oparta na faktach historia Joy Mangano (nominowana za rolę do Złotego Globu Jennifer Lawrence), która wynalazła... mopa i nagle stanęła na czele imperium finansowego wartego miliony dolarów. Nie zapomniała o bliskich, ale też doświadczyła zdrady... W pozostałych rolach: Robert De Niro, Virginia Madsen, Isabella Rossellini, Bradley Cooper.
Cinema City - od piątku na ekranie.

Halina Waszkiewicz z wierszem i piosenką
W sobotę w Cafe Zakątek - poetycki wieczór z autorskimi wierszami i piosenkami Haliny Waszkiewicz, której będzie akompaniował Adrian Mirosławski.
Cafe Zakątek (naleśnikarnia przy ul. Sikorskiego, naprzeciwko Planetarium Wenus), sobota, 18.00, wstęp wolny.

Taneczne party z hitami z lat 80.
Klub 4 Róże dla Lucienne przy Starym Rynku zaprasza w sobotę na 80’s Party, czyli imprezę z przebojami sprzed lat (i nakręconymi do nich teledyskami), ale w wersji karnawałowej.
4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, sobota, 20.00.

Filmowa jazda po Nowe Horyzonty
W kinie Newa - przegląd „T-mobile Nowe Horyzonty tournee”. W programie m.in. „Lucyfer” Gusta Van den Berghe’a (dziś, 18.00), trzy części „Tysiąca i jednej nocy” Miguela Gomesa (cz. 1 w sobotę o 18.00), „Swobodne opadanie” György’ego Pálfiego (dziś, sob., nie. 20.00) - surrealistyczna komedia na temat społeczeństwa.
Kino Newa, od piątku.

Karnawałowy wieczór w hiszpańskim rytmie
To będzie gorący wieczór w Minibrowarze Haust przy pl. Pocztowym! Rytmami hiszpańskimi i flamenco rozgrzeje każdego, a nawet porwie w tany zielonogórskie trio Granada. Będą też grzane trunki i coś wykwintnego na ząb.
Minibrowar Haust, pl. Pocztowy, sobota, 21.00, wstęp: 5 zł, pary - 10 zł.

DJ Żaba rozgrzeje z Wami parkiet
Tradycyjnie sobotnią imprezę taneczną rozkręci DJ Żaba, czyli Beata Małecka, znana z kabaretowej sceny, ale też z desek Lubuskiego Teatru.
Piwnica Kawon, ul. Zamkowa, sobota, 21.00, 10 zł.

24. Finał WOŚP

LUBRZA. Budynek zespołu szkół, od 15.30: przedstawienie przedszkolaków, licytacje, pokazy tańca, akrobacje na motocyklu (Paweł Karbowiak), zaśpiewa Sebastian Popiel.

ŁAGÓW. Park przy zamku Joannitów, od 15.00, zagrają: Bethel, Azyl z Jarocina, Arena. W czasie przerw licytacje.

KARGOWA. Gminne Centrum Kultury, 15.10 - Jessica Band, sekcje GCK, prezentacja straży pożarnej, koncert zespołu Przed wschodem słońca.

ZIELONA GÓRA. WOSiR w Drzonkowie - wstęp wolny: 10.00-18.00 - pływalnia kryta, 10.00-18.00 - jaskinia solna, 13.00-18.00 - odnowa biologiczna.
Parking przed urzędem miasta: 13.00 - 10 bieg „Policz się z cukrzycą”.
Hala MOSiR: 15.00 - Orkiestrowy Lubuski Maraton Indoor Cycling, wstęp 30 zł.
Klub 4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, klubowy Finał WOŚP, 18.00: Kwazar, Hemoglobina, Deevolve, Rage Against The Machine Band.

ŚWIEBODZIN. Sala ŚDK, od15.00: Adapter, licytacje; studio tańca Etna, grupa baletowa, hip-hop, Free Mind, Acoustic, teatr ruchu, Świebodzińska Orkiestra Dęta.

ZBĄSZYNEK. Sala widowiskowa domu kultury, od 16.00: występy zespołów z okolicznych szkół, licytacje.

NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI. Dom kultury, od 16.00: koncerty, pokaz karate, licytacje, zajęcia zumby, „Wzywam Cię na pojedynek”, kabaret, światełko do nieba.

CIGACICE. Szkoła Podstawowa: 15.20 - Nowe Jeruzalem, grupa Slayd, kabaret K2, kabaret Ciach.

SULECHÓW. Plac Ratuszowy, 13.30: bicie rekordu w tańcu z Zumba Fitness, Flava, teatr ognia, Samowar.

CZERWIEŃSK. Gimnazjum, od 14.30: 3+2, Hit, Cantilena, Sześciopak, Hit, Shivering Lands, Patrycja Kotowska, Hello, Umo.

ŚWIDNICA. Ośrodek kultury, 14.00 - bieg „Policz się z cukrzycą”; 18.00 - licytacje, koncert gitarowy.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.