Wioletta Mordasiewicz

Wandale bezlitośnie niszczą przystanki

Tym razem ofiarą wandali padła dolna szyba przystankowa. Wczoraj oględziny robiła policja. Będzie szukać sprawców Tym razem ofiarą wandali padła dolna szyba przystankowa. Wczoraj oględziny robiła policja. Będzie szukać sprawców
Wioletta Mordasiewicz

Kolejny raz została zniszczona wiata przystankowa w centrum miasta. Szyba, którą dopiero co wymieniono na nową, znowu jest stłuczona

MZK już zamówiło nową szybę, lada chwila ją wstawi

Zaledwie kilkanaście dni temu pisaliśmy o akcie wandalizmu, do którego doszło w centrum Stargardu. Ktoś potłukł szybę za którą znajduje się rozkład jazdy miejskich autobusów. Kilka dni stargardzianie musieli się przez wandali obywać bez rozpiski kursowania autobusów w mieście. Najbardziej narzekali starsi ludzie. Nowa szyba w wiacie przy ulicy Wyszyńskiego została wstawiona, ale znowu jest potłuczona.

- To się stało w nocy z piątku na sobotę - mówi Marek Jarmoluk z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Stargardzie. - Każdego roku mamy około siedemdziesięciu przypadków niszczenia mienia należącego do przewoźnika.

Marek Jarmoluk dodaje, że na przestrzeni ostatnich lat wysokość strat powodowanych przez między innymi młodzież wracającą z nocnych dyskotek zmniejszyła się dość znacznie, bo aż o połowę. Ale nadal wandale nie oszczędzają przystanków autobusowych.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.