W trosce o demokrację i praworządność - felieton Janusza Życzkowskiego

Czytaj dalej
Janusz Życzkowski

W trosce o demokrację i praworządność - felieton Janusza Życzkowskiego

Janusz Życzkowski

Od kilku dni jestem pytany czy mamy satysfakcję w związku z decyzją władz województwa o odwołaniu dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie? Odpowiedź może być tylko jedna.

Nie, nie mamy i to z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że wbrew temu co próbuje nam się wmówić, nie ferujemy wyroków w sprawie. Opisywana przez nas afera oskarżeń o mobbing i molestowanie komentuje się sama i powoduje reakcje, które Państwo jako nasi Czytelnicy oceniacie i wyciągacie wnioski ze słów i postaw bohaterów tej historii.

Trzeba również zaznaczyć, że sprawa nadal się toczy i nie wiemy jak ostatecznie się zakończy. Już wkrótce prokuratura rozpocznie przesłuchania i będzie analizować dowody. To od niej zależeć będzie najwięcej. Analiza całości może, ale nie musi zakończyć się przedstawieniem aktu oskarżenia, a sprawa w sądzie to jedna wielka niewiadoma. Decyzja zarządu województwa jest też mocno spóźniona. Domniemany sprawca mobbingu czy molestowania miał wystarczająco dużo czasu na zniszczenie materiału dowodowego lub przeprowadzenie rozmów z ewentualnymi świadkami i uczestnikami patologicznych relacji. Relacji, których czarnym charakterem miała być również wicedyrektor ośrodka. Jej konsekwencje przynajmniej na razie nie spotkały. Spokojni są również politycy, którzy nadzorują WORD.

Marszałek reagowała, członek zarządu informował, posłanka pomagała. Usłyszeliśmy za to, że winna jest kobieta, która opowiedziała o patologii, wdowiec obwiniający partyjne środowisko i media, które o sprawie napisały. Opowieść o tym, że dyrektora WORD zwolniono za niewinność, pod wpływem medialnej burzy trudno traktować poważnie. Podobnie jak to, że była to decyzja lokalnego środowiska politycznego. Nie ma wątpliwości, że rozkaz przyszedł z góry, bo dzięki zaangażowaniu mediów ogólnopolskich sprawa o górę się otarła. Postanowiono poświęcić kolejną osobę, by ratować coraz bardziej podupadający wizerunek partii i jej prominentnych działaczy. Wszystko w trosce o demokrację i praworządność…

CZYTAJ INNE OPINIE:

[polecane]23373685[/polecane]

[polecany]23363377[/polecany]

[polecane]23352611, 23354219, 23354041, 23344499[/polecane]

Janusz Życzkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.