W Szczecinie powinien powstać punkt konsultacyjny dla producentów filmowych

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

W Szczecinie powinien powstać punkt konsultacyjny dla producentów filmowych

Małgorzata Klimczak

Reżyserzy i producenci filmowe coraz chętniej kręcą filmy w Szczecinie. Powstał pomysł, żeby stworzyć punkt konsultacyjny, w którym zainteresowani mogli uzyskać wszelkie wsparcie w produkcji filmowej.

W ciągu ostatnich kilku lat w Szczecinie kręcone były 3 niemieckie filmy fabularne, 3 odcinki popularnego niemieckiego serialu „Telefon 110”, film fabularny „Obietnica” w reż. Anny Kazejak, „Okno z widokiem na ścianę” Kobasa Laksy oraz filmy krótkometrażowe.

- To jest szansa dla wielu branż - mówi Rafał Bajena, producent filmowy z Film Services Szczecin. - Szczecin ma zasób interesujących plenerów. Dużym kapitałem są rzeczy, których nie znajdziemy w folderach turystycznych. Są to plenery czy obiekty, które nie są odnowione, mają klimat sprzed lat.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.