Oskar Masternak

W Szczecinie mogą zawisnąć tęczowe flagi. Dobry pomysł?

W Szczecinie mogą zawisnąć tęczowe flagi. Dobry pomysł?
Oskar Masternak

Za miesiąc ulicami Szczecina przejdzie pierwszy marsz równości. Z tej okazji pojawiła się inicjatywa, by w tym dniu na pojazdach komunikacji miejskiej oraz na budynkach wywieszone zostały tęczowe flagi.

Igor Podeszwik z inicjatywy Nowy Szczecin wystosował do prezydenta miasta pismo, w którym prosi o rozważenie możliwości wywieszenia 15 września tęczowych flag na tramwajach, autobusach oraz na ulicach Szczecina.

- Z okazji zbliżającego się pierwszego szczecińskiego Marszu Równości „Szczecin Pride Festival”, działając na podstawie art. 241 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. 1960, nr 30 poz. 168 ze zm.), uprzejmie proszę o wywieszenie na ulicach Szczecina oraz umieszczenie na autobusach i tramwajach, w dniu 15 września bieżącego roku, tęczowych flag, symbolu dumy i ruchu na rzecz równouprawnienia - czytamy we wniosku do Piotra Krzystka.

Argumentując swój pomysł Igor Podeszwik wskazuje inne zachodnie miasta, gdzie przy tego typu wydarzeniach całe ulice udekorowane są tęczowymi flagami oraz miejsca, gdzie ten symbol jest wywieszany. Dodatkowo wskazuje na wcześniejsze działania i słowa prezydenta, w których podkreślany jest tolerancyjny charakter naszego miasta.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Oskar Masternak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.