W Słubicach będzie więcej miejsc dla przedszkolaków

Czytaj dalej
Fot. UM Słubice
Renata Hryniewicz

W Słubicach będzie więcej miejsc dla przedszkolaków

Renata Hryniewicz

W słubickich przedszkolach powstanie 50 dodatkowych miejsc dla dzieci. Miasto wyda na tę inwestycję 1 mln zł.

W tym roku do pierwszych klas pójdą tylko dzieci, których rodzice po wizycie u psychologa odroczyli obowiązek pójścia do szkoły i zostały w przedszkolach. Odwrócenie reformy oświatowej spowodowało lawinę problemów z jakimi muszą się teraz borykać samorządy i rodzice.

W samych Słubicach zamiast 216 uczniów, które powinny według starej reformy powinny pójść do szkoły pójdzie tylko 40.

Oznacza to, że 176 dzieci w wieku sześciu lat zostanie w przedszkolach a to z kolei oznacza, że trzylatki, które powinny ze żłobka pójść do przedszkola nie będą miały w nim wolnego miejsca. – To co wyprawia rząd przekracza wszelkie normy logiki. Teraz taki trzylatek zamiast zacząć się uczyć programu przedszkolnego będzie się cofał do rozwoju niemowlaków. Przecież takie dziecko jest już za duże na żłobek! – mówi matka, jednego ze słubickich przedszkolaków. Miasto wychodzi na przeciw problemom i postanowiło rozbudować dwa miejskie przedszkola. Powstanie dodatkowych 50 miejsc dla maluchów w dwóch przedszkolach: 25 w „Jarzębince” przy ul. Kopernika i 25 w „Krasnalu Hałabale” przy Bohaterów Warszawy.

Ta wizualizacja przedstawia Przedszkole Samorządowe nr 1 “Jarzębinka” w Słubicach po rozbudowie. Między innymi powstanie tu nowa sala dla 25 dzieci z
UM Słubice Ta wizualizacja przedstawia Przedszkole Samorządowe nr 1 “Jarzębinka” w Słubicach po rozbudowie. Między innymi powstanie tu nowa sala dla 25 dzieci z całym zapleczem sanitarnym.

Inwestycja pochłonie z budżetu miasta 1 mln zł. - W obecnej sytuacji jest to bardzo ważna inwestycja. 50 miejsc nie rozwiąże całkowicie problemu, ale choć trochę go zminimalizuje - mówi Beata Bielecka, rzecznik miejskiego magistratu.

Prace mają się zakończyć do września a rekrutacja do przedszkoli zaplanowano na czerwcu. Burmistrz zdecydował, że starszaki ze żłobka z powodu braku miejsc w przedszkolach będą mogły tam zostać. Jak na razie zdecydowało się na to 47 rodziców.

Renata Hryniewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.