Bogna Skarul

W sklepach i punktach usługowych w zachodniopomorskim Ukraińcy zostawiają około 41 mln zł

W sklepach i punktach usługowych w zachodniopomorskim Ukraińcy zostawiają około 41 mln zł
Bogna Skarul

Tylko w III kwartale tego roku cudzoziemcy wydali w Polsce 11,7 mld zł - informuje GUS i dodaje: - Średnio bardziej „rozrzutni” są Ukraińcy niż Niemcy. Wydatki cudzoziemców w polskich sklepach i punktach usługowych wzrosły w stosunku do ubiegłego roku o 7,7 procenta.

W województwie zachodniopomorskim legalnie pracuje ok. 57 tysięcy obywateli Ukrainy. Nieoficjalnie mówi się, że trzy razy tyle zatrudnionych jest niezgodnie z prawem. Jeśli - jak podaje Główny Urząd Statystyczny - jeden mieszkaniec Ukrainy wydaje w Polsce średnio kwartalnie 721 zł, to w sklepach i punktach usługowych w zachodniopomorskim Ukraińcy zostawiają około 41 mln zł. To zdecydowanie więcej niż Niemcy, którzy do tej pory w polskich sklepach wydawali średnio kwartalnie 473 zł.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.