W nowym rozkładzie stracimy połączenia z Krakowem i Łodzią

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

W nowym rozkładzie stracimy połączenia z Krakowem i Łodzią

Marek Jaszczyński

Od 10 czerwca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Niestety nasz region straci dwie pary pociągów do Łodzi i jedną do Krakowa.

Będzie to IC „Barbakan” relacji Kraków – Szczecin/Świnoujście – Kraków oraz IC „Włókniarz” relacji Szczecin – Łódź Fabryczna – Szczecin. PKP Intercity nie podaje jednak przyczyny odwołania kursów. Czy zyskamy nowe połączenia?

- W okresie od 23 czerwca do 1 września PKP Intercity zapewnia komfortowe połączenia z różnych części Polski do i z Zakopanego, w tym też skorzysta województwo zachodniopomorskie - mówi Agnieszka Serbeńska z PKP Intercity. - Zostanie wprowadzone na ten okres nocne połączenie relacji Szczecin – Zakopane – Szczecin (przez Poznań). Pociąg TLK „Podhalanin” na tej trasie będzie kursował przez cały tydzień.

Od 23 czerwca do 1 września będą kursować pociągi relacji Warszawa – Kołobrzeg – Warszawa oraz Kraków – Kołobrzeg – Kraków. Kraków zyska więc jedno nowe połączenie EIP do Kołobrzegu, a Warszawa dwa (skład ruszający z Krakowa będzie przejeżdżać przez Warszawę).

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.