Bogna Skarul

W marcu kupowaliśmy w sklepach na potęgę. Padł rekord wzrostu sprzedaży - dlaczego?

W marcu kupowaliśmy w sklepach na potęgę. Padł rekord wzrostu sprzedaży - dlaczego?
Bogna Skarul

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w marcu sprzedaż w sklepach poszła do góry i to mimo że obowiązywały dwie niedziele z zakazem handlu.

Eksperci jednak podkreślają, że na razie nie ma co z tego wzrostu sprzedaży wyciągać wniosków, bo przecież pod koniec marca były święta wielkanocne, a święta zawsze powodują nagły wzrost sprzedaży i to nie tylko artykułów spożywczych.

W marcu najwięcej kupowaliśmy artykułów żywnościowych, napojów, papierosów, kosmetyków i farmaceutyków. Spadła za to sprzedaż aut.

- Nie można więc na podstawie tych danych jednoznacznie powiedzieć, że zakaz handlu w niedziele nie przeszkadza Polakom w robieniu zakupów - twierdzą.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.