W kolejce po zdrowie nawet do 2041 roku

Czytaj dalej
Bogna Skarul

W kolejce po zdrowie nawet do 2041 roku

Bogna Skarul

W przypadku wszczepienia protezy stawu kolanowego najkrótszy termin na zabieg jest w szpitalu w Zdunowie - maj 2024, najdłużej czeka się w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej, bo aż do 2041 roku. Czyli gdzie i na kiedy możesz się zapisać na zabieg do szczecińskiego szpitala?

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła jak swoje zadania w 2016 roku zrealizował Narodowy Fundusz Zdrowia. Okazuje się, że NIK krytycznie ocenia ostatni rok realizacji zadań.

- Polska, pod względem wydatków na zdrowie, jest w ogonie krajów europejskich - czytamy w najnowszym raporcie Najwyższej Izby Kontroli. - Pomimo zwiększenia o ponad 3,2 mld zł w 2016 roku (w stosunku do roku poprzedniego) wartości umów zawartych ze świadczeniodawcami, system ochrony zdrowia w naszym kraju jest wciąż niedofinansowany a dostęp pacjentów do świadczeń medycznych jest wciąż znacznie ograniczony.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.