WM

W centrum Bydgoszczy jednak miejsce zadumy i jednak targ

To jedna z wizji zagospodarowania wnętrza hali targowej przy ul. Magdzińskiego w Bydgoszczy. Czy tak będzie wyglądało rzeczywiście? Fot. UM Bydgoszcz To jedna z wizji zagospodarowania wnętrza hali targowej przy ul. Magdzińskiego w Bydgoszczy. Czy tak będzie wyglądało rzeczywiście?
WM

Konkretyzują się pomysły na to, jak ma wyglądać park Witosa i co ma być w od dwóch lat pustej hala targowej. Obu tych miejsc w śródmieściu Bydgoszczy nikt specjalnie nie zmieni.

- Park Witosa ma być miejscem refleksji i wyciszenia - stwierdziła wczoraj Anna Rembowicz-Dziekciowska, szefowa Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. To efekt prac komisji ekspertów, która opiniowała projekt rewitalizacji parku po tym, jak podczas prac dla Miejskich Wodociągów i Kanalizacji odkryto na jego terenie - dawnego cmentarza ewangelickiego - nieekshumowane zwłoki.

Będzie zmiana funkcji

Aktualne badania archeologiczne wykazały, że na dawnym cmentarzu, w miejscu, w którym znajduje się dziś Park im. Wincentego Witosa nie przeprowadzono wcześniej ekshumacji. Pod ziemią znajdować się może ponad 80 tys. ciał. W związku z tym, konieczne było wprowadzenie zmian w koncepcji rewitalizacji parku.

Plac zabaw przejdzie modernizację, ale nie będzie rozbudowywany. W tej sprawie apelowali pisemnie mieszkańcy okolicznych bloków.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.