Uwaga, talent! W zapomnianym świecie ilustracji [ROZMOWA]

Czytaj dalej
Agata Maksymiuk

Uwaga, talent! W zapomnianym świecie ilustracji [ROZMOWA]

Agata Maksymiuk

Paradoksalnie, żyjąc w świecie obrazkowym niewiele wiemy o obrazach. Edukacja kulturalna w Polsce od lat kuleje, a chęci samodzielnego jej zgłębienia stale mijają się z naszymi potrzebami. O tym, co przez to tracimy opowiada Dorota Wojciechowska-Danek, grafik - ilustrator.

Wszystko da się narysować?

Sądzę, że tak. Wszystko zależy od interpretacji tematu przez rysownika. Każdy ilustrator ma swój własny sposób ujmowania treści, który charakteryzuje się jednolitym i rozpoznawalnym stylem.

Każdy Twój projekt jest bardzo estetyczny. Nie wydaje Ci się, że obecnie to rzadkość? Oglądając ilustracje, np. w książkach dla dzieci, mam niekiedy ochotę powyrywać strony. Te rysunki są po prostu brzydkie. Czasy się zmieniły? Poczucie estetyki? A może dziś wolno więcej?

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Maksymiuk

Redaktor naczelna Magazynu Trendy, dziennikarka i producentka. Odpowiedzialna za tworzenie treści magazynowych w obszarze tematów: kultura, sztuka, literatura, lifestyle. Pracuje nad organizacją sesji zdjęciowych i wideo, a także kreacją mediów społecznościowych. Jej konikiem jest Instagram i tworzenie strategii komunikacyjnych. Miłośniczka sztuki i nowych mediów. Z wykształcenia kulturoznawca - dziennikarz. Na stałe związana z Głosem Szczecińskim, portalem GS24.pl, tygodnikiem oraz stroną internetową www.szczecin.naszemiasto.pl, miesięcznikiem MM Trendy i kwartalnikiem Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.