Bogna Kisiel

Urszula Mańkowska kontra Bartosz Zawieja: Starcie byłych radnych o fotel szefa PO w Poznaniu

W tej kadencji oboje zdali mandaty radnych. Teraz Urszula Mańkowska i Bartosz Zawieja rywalizują o fotel szefa poznańskiej PO W tej kadencji oboje zdali mandaty radnych. Teraz Urszula Mańkowska i Bartosz Zawieja rywalizują o fotel szefa poznańskiej PO
Bogna Kisiel

2 grudnia w poznańskiej Platformie odbędą się wybory. Od dawna było wiadomo, że o szefostwo partii będzie ponownie ubiegać się Bartosz Zawieja. W ostatniej chwili przybyła mu rywalka – Urszula Mańkowska. Oboje w tej kadencji zdali mandaty radnych. Zawieja został wiceprezesem Remondisu, a Mańkowska zastępcą dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń.

– Mam wymaganą liczbę podpisów na liście poparcia, choć zbierałam je zaledwie przez dwa dni, nie ma wśród nich podpisu prezydenta Jaśkowiaka. Długo zwlekałam z tą decyzją, bo liczyłam, że wystartuje Mariusz Wiśniewski. To byłby mój kandydat na szefa poznańskiej PO – mówi Urszula Mańkowska.

I podkreśla: – Chciałabym być kandydatką, która łączy członków Platformy, a nie dzieli.

Bartosz Zawieja twierdzi, że nie jest zaskoczony jej kandydaturą. – Wybory szefa struktur miejskich to święto demokracji – mówi B. Zawieja. – Cieszę się, że będzie konkurencja, ona mobilizuje. Urszulę Mańkowską, jako osobę , oceniam bardzo pozytywnie.

– Bartek Zawieja był aktywnym radnym. Z jego kandydaturą nie wiążę jednak zmian, których oczekuję od PO

– rewanżuje się U. Mańkowska.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.