Anna Folkman

Urodziłaś? Oceń otrzymaną opiekę

Urodziłaś? Oceń otrzymaną opiekę
Anna Folkman

Kobiety, które urodziły w ciągu ostatnich 12 miesięcy, mogą wypełnić ankietę i podzielić się doświadczeniem. Można to zrobić do połowy marca.

Ankieta Narodowego Funduszu Zdrowia dotycząca opieki nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem znajduje się na stronie internetowej NFZ, przekierowanie do niej znajduje się również na stronie naszego wojewódzkiego oddziału NFZ w zakładce „Dla Pacjenta”, „Zdrowie+”, „Strefa Kobiet”.

Anonimowa ankieta składa się z 42 pytań dotyczących opieki przed porodem, pobytu w szpitalu, a także wizyt położnej w domu po porodzie np.: Czy w opiece ambulatoryjnej (w poradni) mogła Pani wykonać zlecone badania diagnostyczne? Czy umożliwiono Pani kontakt noworodka z matką „skóra do skóry”, który powinien trwać co najmniej dwie godziny po porodzie? Czy na oddziale położniczym dostępny był edukator do spraw laktacji?

- Celem prowadzonego badania jest zebranie spostrzeżeń na temat aktualnego stanu opieki okołoporodowej - podaje Anna Makuchowska z NFZ w Szczecinie. - Warto przypomnieć, że pierwsza taka ankieta została przeprowadzona przez Fundusz w kwietniu ubiegłego roku. Wyniki wykorzystano między innymi przy opracowaniu modelu opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży i nowo narodzonym dzieckiem.

Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.