Ulica 9 Maja w Szczecini do zmiany? Jest inny pomysł

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Marek Jaszczyński

Ulica 9 Maja w Szczecini do zmiany? Jest inny pomysł

Marek Jaszczyński

Podpisy za pozostawieniem obecnej nazwy ulicy zbiera rada osiedla działająca przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Kolejarz”.

Jednak zdaniem Andrzeja Grodeckiego z Rady Osiedla Pomorzany to może nie wystarczyć i proponuje zmianę bez zmiany.

- Zwróciłem się z zapytaniem do szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, czy można zostawić obecną nazwę, która może upamiętniać datę 9 maja 1950 roku - wyjaśnia swoją inicjatywę radny.

Tego dnia minister spraw zagranicznych Francji Robert Schuman przedstawił plan wspólnej koordynacji produkcji stali i wydobycia węgla w RFN i Francji. To był początek integracji Starego Kontynentu. Rocznica przedstawienia planu Schumana, dzień 9 maja, obchodzony jest w krajach Unii Europejskiej jako Dzień Europy.

Gdyby pomysł nie przeszedł to RO Pomorzany zaproponowała zmianę nazwy ulicy na ul. Hetmańską. - Ta propozycja nie dzieli, a przy okazji nawiązuje do miejsca, Wzgórza Hetmańskiego. Z konsultacji przeprowadzonych na Facebooku wynika, że mieszkańcy mogliby to zaakceptować - mówi radny.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.