Uchwała o połączeniu szpitali unieważniona. Będzie odwołanie

Czytaj dalej
Fot. Fot. sebastian wołosz
Anna Folkman
Marek Rudnicki

Uchwała o połączeniu szpitali unieważniona. Będzie odwołanie

Anna Folkman
Marek Rudnicki

Tak podał sąd, ale wyrok jest nieprawomocny. - Skonsolidowany Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony z lokalizacją przy ul. Arkońskiej oraz w Zdunowie pracuje bez zmian – zapewnia rzeczniczka placówki Natalia Andruczyk.

W marcu 2017 roku zobowiązania wymagalne szpitala w Zdunowie wynosiły 14,5 mln zł

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie unieważnił uchwałę sejmiku województwa w sprawie połączenia szpitala w Zdunowie i szpitala przy ulicy Arkońskiej. Uznał więc złożoną przez związki zawodowe skargę (Forum Związków Zawodowych), które domagały się uwzględnienia ich opinii w postępowaniu administracyjnym.

W swoim piśmie do sądu związki poinformowały, że zarząd województwa ich opinii nie uwzględnił w tym postępowaniu. Wyrok nie jest prawomocny.

Szef klubu radnych PiS, jednocześnie wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, Paweł Mucha, zapowiedział, że nie wyklucza złożenia wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku w tej sprawie.

– Niezależnie od tego, że ten wyrok teoretycznie może podlegać zaskarżeniu do Naczelnego Sądu Administracyjnego, to sprawę trzeba po prostu zbadać – uważa radny Mucha.

O odwołaniu się od decyzji mówi urząd marszałkowski.

– Wyrok nie jest prawomocny. Z chwilą otrzymania jego uzasadnienia odwołamy się do Naczelnego Sądu Administracyjnego – zapowiada Gabriela Wiatr, rzecznik prasowy marszałka. – Obecnie szpital pracuje bez zmian, plan pracy związanej z procesem konsolidacji także pozostaje bez zmian.

Co, jeśli wyrok się uprawomocni? – zapytaliśmy.

– W tym momencie nie chcemy domniemywać, co by było, gdyby. To niepotrzebne wprowadzanie niepokoju wśród pracowników i pacjentów – kończy Wiatr.

Przypomnijmy. Uchwała o połączeniu szpitali została podjęta na sesji sejmiku 15 listopada ubiegłego roku. Za jej przyjęciem głosowali będący w większości radni koalicji PO – PSL, a przeciwko byli opozycyjni z PiS i SLD oraz przede wszystkim związki zawodowe obu szpitali.

Mimo to od 4 marca tego roku szpitale w Zdunowie i przy ul. Arkońskiej formalnie stały się jedną placówką. Do konsolidacji placówek doprowadziło zadłużenie szpitala w Zdunowie.

Dla pacjentów nic się właściwie nie zmieniło. Wszystkie oddziały i poradnie zostały na swoich miejscach. Jedyna zmiana mogła być zauważalna np. przy wypisie, kiedy chory był przyjęty do Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie, a został wypisany z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Lekarze dostali nowe pieczątki, recepty czy skierowania. Powstał też program dobrowolnych odejść pracowników.

Anna Folkman
Marek Rudnicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.