Leszek Kalinowski, Mariusz Kapała

Tyjemy i źle się czujemy. Przez koronawirusa. Mamy postanowienia. Niech no tylko otworzą siłownie i baseny

Lubuszanie marzą o powrocie na baseny, siłownie, zajęcia rekreacyjne, do klubów sportowych i saun. Postanawiają, że po otwarciu obiektów sportowych więcej Fot. Mariusz Kapała / GL Lubuszanie marzą o powrocie na baseny, siłownie, zajęcia rekreacyjne, do klubów sportowych i saun. Postanawiają, że po otwarciu obiektów sportowych więcej czasu będą poświęcać na aktywność fizyczną
Leszek Kalinowski, Mariusz Kapała

Izolacja od połowy marca spowodowana pandemią koronawirusa spowodowała, że wielu z nas znacznie ograniczyło aktywność fizyczną i marzy o otwarciu obiektów sportowych. Jak wynika z badań, aż 87 procent mieszkańców województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego planuje więcej ćwiczyć po zakończeniu epidemii..

W skali całej Polski chęć większej aktywność po zakończeniu pandemii koronawirusa wyraziło 27 mln osób, czyli 85 procent dorosłych obywateli. Jednocześnie 43 proc. Polaków przyznaje, że w czasie epidemii zmniejszyło swoją aktywność fizyczną, a powodem tej negatywnej dla zdrowia zmiany jest najczęściej zamknięcie obiektów sportowych, praca zdalna w domu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Leszek Kalinowski, Mariusz Kapała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.